• BITCOIN
  481994,473
  % -9,06
 • ETHEREUM
  33643
  % -14,02
 • RIPPLE
  8.2
  % -13,03
 • BITCOIN CASH
  3946.44,205
  % -14,95
 • LITECOIN
  1453.22
  % -14,55
 • BINANCE COIN
  4799.37
  % -17,71
 • EOS
  30.25
  % -13,57
 • TETHER
  13.49
  % -0,39

Zilliqa (ZIL) Fiyat Tahmini: 60 Kat Artış Olabilir Mi?

Zilliqa (ZIL) Fiyat Tahmini: 60 Kat Artış Olabilir Mi?

Zilliqa (ZIL), en popüler 100 kripto para biriminden biridir, ancak birçok yeni başlayan yatırımcılar tarafından hala bilinmemektedir. Blockchain projesi şu anda güçlü bir büyüme yaşıyor: kripto para birimi ZIL, son 24 saatte %25’ten fazla yükseldi. Tüm zamanların rekorunu (ATH) ise geçtiğimiz Nisan ayında görmüştü. Zilliqa nedir? ZIL’i diğerlerinden ayıran nedir? Zilliqa için fiyat tahminleri nelerdir? Bu yazımızda bu başlıkları inceleyeceğiz.

Zilliqa için x60 Mümkün Mü?

Şu anda en popüler kripto analistlerinden biri, Zilliqa’nın mevcut boğa döngüsünde patlayacağını ve neredeyse 60 kat artacağını tahmin ediyor (mevcut fiyatlara göre). ZIL şu anda 0,1245 dolardan işlem görüyor ve profesyonel trader Michaël van de Poppe fiyatın 5 ila 7 dolara yükselmesini bekliyor. Bu da en az bir x50 anlamına geliyor. Ya da başka bir deyişle: Poppe’ye göre, bu boğa koşusunda Zilliqa’ya 1000 dolarlık bir yatırım yapıldığında neredeyse ortalama 60.000 dolarlık bir değere ulaşabilir. Ancak bu artışa hangi faktörler neden olabilir? Bitcoin’in toparlanması ve ardından altcoin’lere para akışının devam etmesi bu noktada çok önemlidir.

Zilliqa nedir?

Zilliqa, ölçeklenebilirlik ve hıza odaklanılarak geliştirilen yeni, merkezi olmayan bir blockchain platformudur. Zilliqa’yı ölçeklenebilir kılan temel işlev parçalamaktır. Zilliqa üzerinde geliştirme çalışmaları resmi olarak Haziran 2017’de başladı, test ağı Mart 2018’de canlıya geçti, ana ağ Haziran 2019’da izledi.

Zilliqa, hız açısından VISA ve MasterCard gibi geleneksel ödeme yöntemlerini yakalamayı hedefliyor. 10.000 düğüm ağ boyutuyla Zilliqa verimi, VISA ve MasterCard’ın ortalama işlem hızına karşılık gelir. Ancak geliştiricilere göre, tüccarlar için önemli ölçüde daha düşük ücretler.

Zilliqa’da parçalama nasıl çalışır?

Bahsedildiği gibi, Zilliqa, parçalama kavramına dayanmaktadır. Bu, ağı, işlemleri paralel olarak işleyebilen birkaç küçük bileşen ağına bölen bir katman 2 teknolojisidir. İşlemler daha küçük gruplara bölünmüş ve paralel olarak kontrol edilebilmeleri için madenciler arasında bölünmüştür. Bu şekilde, madenciler daha hızlı bir fikir birliğine varır ve bu da dakika başına daha fazla işlem sayısına izin verir. Sonuç: Zilliqa’da madencilik ağı genişledikçe işlem oranı artar. Diğer kripto para birimleriyle ise ağın kapasitesi, ağa katılan insan sayısı ile doğrusal olarak artar.

Zilliqa ekibi, parçalama teorisini ilk kez 2015 yılında bir çalışma projesinde sundu. O zamandan beri protokol araştırıldı ve aktif olarak geliştirildi (Singapur merkezli bir teknoloji şirketi olan Anquan Capital Pte Ltd tarafından). Zilliqa’nın altyapısı zaten finansal hizmetler sektöründe test edildi ve geliştiricilere göre, tezgah üstü (OTC) piyasalarda daha önce mümkün olmayan şeffaflık ve verimlilik sağlıyor.

Whitepaper’a göre, Zilliqa’nın işlem hızı Ethereum’dan yaklaşık bin kat daha hızlı. Bu, tasarımcılara tamamen yeni dapp’ler geliştirmeye konsantre olabilme avantajı sağlar. Eski blok zinciri platformlarında, genellikle ağda tıkanıklık, yüksek ücretler veya güvenlik eksiklikleri vardır – daha sonra Dapp tasarımında dikkate alınması gereken hususlar.

Zilliqa platformunda kullanıcılar, örneğin, merkezi olmayan borsalar veya reklam ağları başlatabilir, paralel açık artırmalar gerçekleştirebilir, MapReduce tarzı ticaret algoritmalarını kullanabilir veya ortak bir ekonomi işletebilir. Zilliqa’nın yerel yardımcı belirteci olan ZIL, ağ işlemlerini işlemek ve akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılır.

ZIL’i diğerlerinden ayıran nedir?

Ziliqa, nispeten genç ve sıfırdan yeni geliştirilen kripto para birimi olduğu için bazı avantajlar sunuyor. Örneğin, Zilliqa, parçalama teknolojisini kullanan ilk platformdur. Çeşitli analistler, bu yeni nesil blok zinciri platformlarının son derece umut verici olduğunu düşünüyor.

Zilliqa ekibinin pazarlama çabaları da ZIL kursu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Şimdiye kadar, birkaç büyük medya kampanyası ve sosyal medyada güçlü bir varlık oldu. Buradaki odak noktası sürdürülebilirliktir – abartı yok.

Ekip şu anda, optimize edilmiş bir Zilliqa 2.0 için temel altyapıyı iyileştirecek, akıllı sözleşme dilini optimize edecek ve Dapp geliştiricileri için araç desteği sağlayacak birkaç proje üzerinde çalışıyor.

Zilliqa’nın (ZIL) arkasında kim var?

Zilliqa, 2015 yılında Singapur Ulusal Bilgisayar Okulu’nda yardımcı doçent olan Prateek Saxena tarafından tasarlandı. Bilgisayar Okulundan öğrencilerle birlikte, parçalamaya odaklanan bir blok zincirinin ağ verimliliğini nasıl artırabileceği sorusuna bir cevap aradı.

Saxena daha sonra finans ve teknoloji girişimcisi Max Kantelia ve Singapur Bilgisayar Topluluğu’nun eski başkanı Juzar Motiwalla ile birlikte Anquan Capital’i kurdu. Zilliqa Research, Zilliqa ağını geliştirmek için 2017’de takip etti.

Hem Anquan Capital hem de Zilliqa Research, ZIL’de muazzam miktarda para bulunduruyor. Başlamadan önce, tüm tokenlerin (12,6 milyar ZIL)% 60’ı üretildi, kalan% 40’ı (8,4 milyar ZIL) madencilik süreci boyunca oluşturuldu. Tüm ZIL’in (2,1 milyar) yüzde onu Anquan Capital için,% 12’si (2,52 milyar ZIL) Zilliqa Research için ayrıldı. Mevcut ve gelecekteki Zilliqa ekip üyeleri% 5 almalıdır. Jetonlar, üç yıllık bir süre içinde üç ayda bir dağıtılacaktır.

Özetle, Zilliqa ekibi dünyanın en iyi üniversitelerinden ve araştırma kurumlarından – Princeton, Berkeley, Inria ve NUS – bilgisayar bilimi mezunlarından oluşmaktadır. Ek olarak, ekip güvenli yazılım sistemlerinin geliştirilmesinde uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Ve: Siber güvenlik ve teknoloji alanından köklü akademisyenlerin yanı sıra girişimciler, bankacılar ve kripto uzmanları da tavsiyelerde bulunabilir.

Zilliqa (ZIL) Fiyat Tahmini 2021 – 2028

Profesyonel trader Michaël van de Poppe, Zilliqa’nın (başlangıçta belirtildiği gibi) orta vadede 7 dolara kadar yükselmesini bekliyor ( işte bir analiz). Zaman penceresi “bu döngüde” – yani devam eden boğa koşusunda. Ona göre boğa koşusu bir öncekinden daha uzun ve daha yoğun olacak. Bu döngünün dört yıldan daha uzun süreceğini tahmin ediyor. Bu nedenle ZIL’in fiyat hedefine ulaşması biraz zaman alabilir.

Trader @CryptoTony_, ZIL’de de yükselişe geçti: Zilliqa fiyatının yıl sonuna kadar 1,80 dolar olacağını öngörüyor  ancak 2022’de bir kripto ayı piyasasının izleyeceği varsayımına göre. Mevcut fiyattan 1,80 dolar, yaklaşık x15 değerinde bir artışa eşittir.

 • CoinCodex.com’a göre, genel Zilliqa fiyat tahmini nötr: 16 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyallerini, 11’i düşüş sinyallerini gösteriyor.
 • WalletInvestor.com ise daha gerçekçi bir ZIL fiyat tahmini yayınlıyor: 1 yıllık tahmin 0,29 dolar, 5 yıllık tahminde Zilliqa 1,10 dolara çıkabilir.
 • DigitalCoinPrice.com 2021’de ZIL oranı için büyük sıçramalar beklemiyor: Yıl sonuna kadar 0.19 dolar, 2023’ün sonuna kadar 0.25 dolar. 2028’in sonunda bile, bu tahmin modeli sadece ZIL’i 0,55 dolarda görüyor.
 • Coinpedia.com, Zilliqa için 5 yıllık bir tahmin veriyor: Buna göre ZIL, ilk 35 kripto para arasında yer alabilir ve ZIL fiyatı 1 ila 3,50 dolar arasında olabilir.

Sorumluluk Reddi | Burada yer alan bilgiler-yorumlar alım satım tavsiyesi değildir. Coinhaberlerim.com, bu sayfada verilen bilgilere dayanarak yapılan herhangi bir yatırımdan sorumlu değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, bağımsız araştırma ve / veya yatırım danışmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.