• BITCOIN/TL
  2086295,165
  % -4,37
 • ETHEREUM/TL
  99557
  % -5,34
 • RIPPLE/TL
  15.94
  % -8,25
 • BITCOIN CASH/TL
  15873.43,683
  % -5,59
 • LITECOIN/TL
  2547.48
  % -7,10
 • BNB/TL
  17947.71
  % -5,64
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.38
  % 0,11

Yeni Ocean Protocol IEO’su Tepkilere Neden Oldu

Yeni Ocean Protocol IEO’su Tepkilere Neden Oldu

Bittrex’te Nisan ayı sonunda düzenlenecek olan Ocean Protocol IEO’su sosyal medya üzerinden şimdiden yoğun tepkilerle karşılaşıyor.

Singapur merkezli Blockchain veri paylaşım platformu olan Ocean Protocol kripto para borsası Bittrex’te IEO düzenleyeceğini resmi olarak açıkladı. Yapılan açıklamadan 30 Nisan’da düzenlenecek IEO’ya yalnızca onaylı Bittrex kullanıcılarının katılabilmelerinin mümkün olacağı bilgisi paylaşıldı. IEO tarafından yapılan bu açıklama ise Twitter’da oldukça sert tepkilere neden olduğu görülüyor.

Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex VeriBlock’tan sonra bir IEO daha düzenleme kararı aldı. Ocean Protocol’un OCEAN isimli kripto parası için düzenlenecek kampanya 30 Nisan günü ülkemiz saatiyle 19.00’da başlayacağı duyuruldu. IEO’da en düşük alım miktarı 83,33 OCEAN yaklaşık olarak 10 Dolar, en yüksek miktar ise 41.666 OCEAN yaklaşık olarak 5.000 dolar sınırında olacağı açıklandı. Yapılan hesaplamalara göre bir coin 0,12 dolardan satılacak ve bu miktar IEO’nun başlangıcında BTC cinsinden gösterilecek.

Bittrex’e Yoğun Tepkiler Geliyor

Ocean Protocol dünyanın ilk Blockchain tabanlı veri paylaşım platformu olarak birçok yapıyı birbirine bağlamayı hedef alıyor. OP’nin büyük verileri odak noktası yapması kripto para topluluğunda ise sert eleştirilerin olmasına neden oldu. Bittrex’in Twitter’dan IEO hakkında gerçekleştirdiği açıklama kullanıcılar tarafından tepki gördü. Ve yorumların giderek daha sert olmaya başladığı görülüyor.

Borsanın IEO’da dolaşımdaki miktarın %15’ini satacağını açıklaması da kullanıcıların Bittrex’i para tuzağı kurmak ve insanları yanıltmak gibi eleştiriler getirmesine neden olduğu görülüyor. Kullanıcılar genel olarak tepkisi gösterdiği diğer bir nokta ise daha önceki VeriBlock’ta yaşanan sorunlar ve yatırımların yarıya yakının erimesi olarak gösteriliyor. Borsa, platformda VBK işlemlerinin ne zaman başlayacağı konusunda şeffaf olmadığı ve insanları yanılttığı noktasında da yoğun eleştiriler görüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ