• BITCOIN/TL
  2156458,261
  % -4,88
 • ETHEREUM/TL
  111864
  % -6,52
 • RIPPLE/TL
  15.42
  % -4,91
 • BITCOIN CASH/TL
  14199.66,336
  % -7,04
 • LITECOIN/TL
  2484.98
  % -4,12
 • BNB/TL
  19447.9
  % -7,53
 • EOS/TL
  21.89
  % -5,01
 • TETHER/TL
  32.37
  % -0,14

Weiss Ratings: “Ripple, En Popüler Kripto Para”

Weiss Ratings: “Ripple, En Popüler Kripto Para”

Weiss Ratings araştırma şirketi yayınladığı son anket verilerinde Ripple’ın Tron ve Cardano’ya göre çok daha popüler olduğu sonucuna vardı. Weiss Ratings, kripto para algısını ölçmek ve kişilerin tercihini öğrenmek maksadıyla sık sık sosyal medya platformları üzerinden anketler düzenleyerek kesin sonuçları kaydeder. Bu sayede gerekli olan cevaplar alınır ve istatistiki bilgi olarak kamuoyuyla paylaşılır. Bunun sonucunda da düzeltilmesi gereken şeyler üzerinde çalışmalar yapılır.

Anket Sonucu Her Şeyi Kanıtlıyor

İki ay önce sosyal medya hesabı üzerinden yapılan bir ankette kullanıcılara tercih ettikleri kripto paraların hangisi olduğu soruldu. Bu soruya tam 8 bin kripto para yatırımcısı katıldı. Ankete katılan kullanıcıların yüzde 60’lık bölümü Ripple’a yatırım yaptıklarını belirtti. Yapılan bu ankette Bitcoin’in ilk sırada çıkması bekleniyordu. Ancak kripto para yatırımcıları her zaman tercihlerini ilk olarak altcoinlerden yana kullandıklarını belirtti. Yapılan bu ankette Bitcoin’e sadece yüzde 12’lik bir dilim sahip çıktı. Cardano ise yüzde 24 oy alarak lider kripto para olan Bitcoin’i sollamayı başardı. Merak edilen bir diğer kripto para olan Ethereum ise yalnızca yüzde 4 oy alabildi.

Ripple’ın bu kadar çok popüler olması ve yatırımcılarının sahip çıkmasının elbette birçok nedeni var. Ancak asıl neden, Ripple uluslararası ödemelerde her zaman ilk sırada yer almayı başarmış sistemler arasında yer alıyor. Weiss Rating tarafından yapılan ankete göre bu sorunun cevabı bilinmese de genel olarak yatırımcılar Ripple’ı bu yönlerinden dolayı tercih ediyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ