• BITCOIN/TL
  2160582,165
  % -3,24
 • ETHEREUM/TL
  112100
  % -3,30
 • RIPPLE/TL
  15.62
  % -1,61
 • BITCOIN CASH/TL
  14213.17,511
  % -4,51
 • LITECOIN/TL
  2552.03
  % 0,64
 • BNB/TL
  19482.09
  % -3,41
 • EOS/TL
  22.03
  % -3,03
 • TETHER/TL
  32.3
  % 0,04

WAVES Nedir?

WAVES Nedir?

Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler ile birlikte yatırımcılar yeni ve güvenilir altcoinlere yöneliyor. Bunlardan en çok ilgi görenlerden biriside Waves oldu.

Waves (WAVES), Scorex çerçevesinin üzerine geliştirilmiş olan, Rusya merkezli, merkezi olmayan ve geniş kapsamlı bir borsa platformu olarak ifade ediliyor. Waves, kullanıcılarına varlıkların ve özel tokenlerin oluşturulması, yayınlanması ve aktarılması için herkesin kullanabileceği basit araçlar sağlaması ile ön plana çıkıyor.

Platformun ana amaçlarında biri, kullanıcılarına istikrarlı bir Blockchain ortamı sağlayarak, herhangi bir istikrarsızlık ile ilgili sorunlar oluşmadan bloklu para birimi üzerinden fiyat para transferi sağlamaktır. Bu yöntem ile birlikte, özellikle crowdfund projelerine yatırım yapan yatırımcılara ya da kendi dijital para birimleri ve uygulama içi para sistemleri oluşturmada etkili bir yöntem arayanlar için en ideal uygulama olarak ön plana çıkıyor. Ve bu güven sağlandıkça uzun vadede bu platforma olan ilginin daha da artacağı ön görülüyor.

WAVES Platformu Nasıl Çalışıyor?

Waves platformu, genel itibari ile bir ağ istemci yazılımını, hard fork olarak bilinen her yeni işlem çeşidi ile güncellenmesi gereken tipik Blockchain protokolü üzerinden geliştirmeyi ana hedef olarak görüyor. En basit anlatım şekliyle, yeni işlem türleri, çekirdek yazılımın üstünde eklentiler aracılığıyla uygulanıyor.

Platform farklı olarak akıllı sözleşmelerle de çalışma özelliğine sahiptir. Fakat bunlar, Ethereum’un ki gibi diğer sözleşmelerle aynı ortaklık özelliklerine sahip değildir. Akıllı sözleşmeler yerleşik eklentiler tarafından yazım işlemi yapılıyor. Bu sayede tüm süreci basitleştirme olanağına sahip olunuyor. Custom Application Tokens merkezi bulunmayan borsalar ve çeşitli genel özellikleri çekirdek yazılımda bulunan bazı uygulama türleri olarak kabul görüyor. Son dönemde Waves dalgalı bir fiyatlama olsa da uzun vadede işlem hacmine göre üst sıralara çıkacağı tahmin ediliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ