• BITCOIN/TL
  2080174,491
  % -0,15
 • ETHEREUM/TL
  102160
  % 2,36
 • RIPPLE/TL
  15.96
  % 0,22
 • BITCOIN CASH/TL
  16550.52,131
  % 4,16
 • LITECOIN/TL
  2553.49
  % 0,35
 • BNB/TL
  18204.2
  % 1,54
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.42
  % 0,21

Visa ve Line Ortak Dijital Ödeme Platformu Oluşturacak

Visa ve Line Ortak Dijital Ödeme Platformu Oluşturacak

Geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde Visa, dünya çapında yaklaşık olarak 1,66 milyar banka kartı ile 781 kredi kartı bulunuyordu. Mesajlaşma uygulaması Line kullanıcıları, direkt olarak uygulamadan kripto Visa için başvuruda bulunma imkanları olacak.

Visa ve Line Yeni Yatırımlar Yapacak

ABD ödeme lideri olan Visa ile Line Pay Corporation, yeni Blockchain ve aynı zamanda dijital ödeme çözümleri ile bir araya gelerek ortak olmaya karar verdiler. Cointelegraph’ın açıklamalarına göre, 06 haziran tarihinde basın açıklaması yaparak ilan edildi.

Geçen senenin dördüncü çeyreğinde Visa, dünya genelinde 1,66 milyar banka kartıyla, 781 kredi kartına sahip olduğunu belirtti. Gerçekleştirilen basın açıklamalarında Line’ın şimdilik dünya genelinde 187 milyon kullanıcıya sahip olduğunun altı çizildi. LINE, şirketin mobil ödeme hizmeti olan Line Pay adı altında kayıtlı bulunan toplamda 50 milyon kullanıcısı yer alıyor. Yapılan iş birliği ile bu iki büyük ismin farklı dijital hizmetler üzerinde çalışmalar yapacak. Adı geçen bu ürünlerden bazılarının Blockchain teknolojisine destek vereceğini, yeni fintech çözümlerine yardımcı olacak. Borsa işlemlerinin yanında işletmeler arasında ve sınır ötesi ödemeleri de desteklemeyi planlıyor.

Gelecek zamanda mobil tabanlı ödeme hizmetlerinin, kesinti olmadan sürdürülebilmesi bakımından var olan Visa Kartlarını bağlama işlemlerini yapabilecekler. Cointelegraph konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

‘’Şirketler, dünya çapında Visa’nın 54 milyon satıcı lokasyonunda kullanımı sağlanacak. Direkt olarak LINE Pay’in kabul edilmemesi halinde dahi basın açıklamasında kullanıcıların LINE Pay cüzdanlarını kullanıp ticari tüm işlemlerini takip edebileceklerini” dile getirdi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ