• BITCOIN/TL
  2092293,725
  % 0,78
 • ETHEREUM/TL
  101839
  % 3,02
 • RIPPLE/TL
  16.05
  % 2,08
 • BITCOIN CASH/TL
  16741.2,198
  % 6,87
 • LITECOIN/TL
  2560.49
  % 1,57
 • BNB/TL
  18278.98
  % 2,71
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.44
  % 0,20

Visa Blockchain Tabanlı Yeni Hizmetini Başlattı

Visa Blockchain Tabanlı Yeni Hizmetini Başlattı

Visa Inc, finansal kurumların kurumsal müşteriler adına küresel çapta sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmeye yardımcı olmak için daha hızlı ve daha düşük işletme maliyeti ile yeni bir ağ kurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Visa B2B Connect ağının lansmanının dünya genelinde 30 ticari koridoru kapsayacağını ve bu yılın sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa Business Solutions’ın küresel başkanı Phalen, bu çözümle finansal kurumların ödeme ücretlerini önceden görebildiğini ve işlemlerin bir – iki gün içinde çözüleceğini açıkladı. Visa B2B Connect, blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır, ancak Linux Vakfı tarafından yönetilen bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarına da sahiptir .

B2B Connect henüz yeni bir çözüm, bu nedenle Visa, yıllarca inşa etmek ve bakımını yapmak için harcadığı yaygın kredi kartı raylarından yararlanmamaktadır. Ancak karmaşık ödemeler, siber güvenlik ve uyumluluk gibi alanlarda sınırsız deneyiminden yararlanıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, bu “ilk dijital yaklaşım” aynı günde veya ertesi gün, genellikle beş ila yedi günlük bir yolculuktan başlayarak, sınır ötesi fonlara taşınır ve kurulur. Oluşturulan bu yeni çözümde eski yazılımlar kullanılmadı ve tamamiyle yeni oluşturuldu.

Ayrıca Phalen, pratik anlamda “ilk önce dijital olmanın”, Visa B2B Connect üzerinden gerçekleşen işlemlerin ödeme talimatlarını iletmek için dijital bir tanımlayıcı kullandığı anlamına geldiğini söyledi. Bu dijital tanımlayıcı, banka detayları ve hesap numaraları da dahil olmak üzere bir kuruluşun hassas verilerini belirtir; çek, ACH ve banka havalesi gönderirken var olan dolandırıcılıktan kaynaklanan güvenlik açıklarını ortadan kaldırır.

Bazı analistler bunun XRP için bir tehdit olabileceğini düşünürken, şimdilik endişelenecek çok şeyimiz yok gibi görünüyor. İki ay önce Ripple’nin ortağı Earthport’un Visa tarafından edinildiği gerçeğine bakarsak, bunun kart şirketi için sadece bir “vitrin” ürünü olabileceği anlaşılıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ