• BITCOIN/TL
  2073259,442
  % 4,03
 • ETHEREUM/TL
  100226
  % 3,46
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 3,73
 • BITCOIN CASH/TL
  15753.41,498
  % 6,49
 • LITECOIN/TL
  2662.1
  % 5,72
 • BNB/TL
  18014.05
  % 4,79
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.54
  % 0,30

Venezuela’da Petro Coin Dönemi

Venezuela’da Petro Coin Dönemi

Amberes Borsası tarafından yapılan açıklamada Venezuela’nın resmi kripto parası Petro bu ülkede kullanılmaya başlandı.

Venezuela başkanı Nicolas Maduro’nun en önemli projelerinden biri olarak bahsettiği ve devlet tarafından geliştirilen hali hazırda büyük tartışmalara sahne olan kripto para petro halk tarafından ülkede kullanılmaya başlandığı bilgisine ulaşıldı. Amberes borsası tarafından ifade edilen bilgiler ışığında Venezuela halkı Petro’yu benimsemeye başladıkları görülüyor. Maduro’nun yasa dışı işleri için kullanmaya planladığı yönünde pek çok kaynak tarafından dile getiriliyor. Bu iddialara rağmen Venezuela vatandaşları farklı nedenlerden dolayı Petro ile devlet onaylı borsalarda ve kendi aralarında yoğun işlemler yapmaya başladıkları görülüyor.

Amberes’te Petro İşlemleri

Petro işlemlerinin başladığı en önemli devlet borsalarından biri de Amberes olarak görülüyor. Venezuela hükümeti şuan itibari ile Petro satın alımlarına yetkili borsalardan BTC ve LTC karşılığında veya Sunacrip ofisinden itibari para ödemek şartı ile izin veriyor. Diğer taraftan Borsa’nın yaptığı açıklamada Amberes’in PTR/BTC işlem çiftinin bulunduğu tek platform olarak hizmet sunduğunu açıkladı. Ayrıca son dönemde Petro’nun işlem hacminin son dönemde büyük artışlar gösterdiği ifade edildi. Üstelik PTR/BTC çifti yalnızca iki hafta gibi kısa bir süre önce aktivite edilmesine rağmen bu artış oldukça olumlu görülüyor.

Amberes’in tarafından en son işlemlere göre 1 Petro  0,0059 BTC’den  yani yaklaşık 30 dolar’dan işlem görüyor. Maduro hükümeti Petro’yu “resmi bir hesap birimi” olarak resmiyete kavuşturmasının yanında Petro’yu henüz herhangi bir şekilde kullanmadığı görülüyor. Bu veriler ışığında artan hacimde insanların yüksek kazanç beklentisi en önemli veri olarak görülüyor. Decryptmedia’nın verilen haberin ayrıntılarında Venezuela halkı “belki bir gün değerlenir” düşüncesi ile Petro alımı yapıyorlar. Ayrıca birçok kişide Petro alımında en önemli nedenlerden biri olarak merak öğesi ön plana çıkıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ