• BITCOIN/TL
  2203869,643
  % 0,85
 • ETHEREUM/TL
  115147
  % 1,42
 • RIPPLE/TL
  15.85
  % 1,87
 • BITCOIN CASH/TL
  14694.88,707
  % 1,53
 • LITECOIN/TL
  2535.26
  % 1,21
 • BNB/TL
  20007
  % 2,42
 • EOS/TL
  22.69
  % 2,60
 • TETHER/TL
  32.29
  % -0,33

Venezuela, Bitcoin İşlem Hacminde Rekor Kırdı

Venezuela, Bitcoin İşlem Hacminde Rekor Kırdı

Uzun zamandır ekonomik kriz yaşayan Venezuela devletinde vatandaşlar Bitcoin’in yükselmesiyle birlikte daha fazla Bitcoin alım-satımı yapmaya başladı. Ekonomi açısından zor zamanlar geçiren Venezuela vatandaşı Bitcoin işlem hacminde yeni bir rekora imza attı.

Venezuela devlet başkanı Maduro ve hükümeti ülkedeki ekonomik krizden ve hiperenflasyondan kurtulmak için çeşitli yollar arıyor. Önlemler ve yeni çözüm arayışında olan devlet bu krizle tam manasıyla mücadele edemiyor olsa da güçlü kalan vatandaşlar parasını korumak ve kazancını artırmak için kripto paralara yönelmiş durumda.

Yüksek enflasyon sonucu devletin resmi para birimi bolivar’ın neredeyse hiçbir alım gücü kalmadı. Bu durumu kurtarmak adına ekonomi bakanlığı yeni banknotlar çıkartacaklarını açıklamıştı. Venezuela Merkez bankasından yapılan bir açıklamada ise yeni banknotlar ile ödeme sistemi daha aktif hale geleceği iddia edilmişti. Alınan tüm tedbirler ve kararlara rağmen vatandaşlar tarafından kripto paraya her geçen gün daha yoğun talep olduğu görülüyor. Ünlü Bitcoin borsası Localbitcoins verilerine bakıldığında Venezuela’daki Bitcoin işlem hacminde önemli bir artış olduğu görülüyor.

Aynı zamanda Coin Dance’nin yayınladığı verilere bakıldığında ise Venezuela’daki kullanıcılar geçen hafta boyunca Localbitcoins üzerinden (15 Haziran’a kadar) toplamda 46 milyar tutarında bolivar (VES) harcadılar. Bu oranlara göre hesaplandığında ülkede kripto para işlem hacminde bir rekor kırdığını gösteriyor. Geçen ay ise 40,9 milyar VES ile ay rekoru kırılmıştı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ