• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Uzmanlar Bitcoin’in Geleceğini Değerlendirdi

Uzmanlar Bitcoin’in Geleceğini Değerlendirdi

Bitcoin’in yakın zamanda büyüme göstereceği ile alakalı bazı analistler ortak noktada buluştu. Aslında en fazla merak edilen konu Bitcoin’in ne kadar artış göstereceğidir. Son aylarda Bitcoin’de boğa eğilimi devam ediyor ve kripto para birimi geçtiğimiz aralık ayında düşmesinden bu yana %185 oranında artış yakaladı. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin, %10 oranında azalış ile birlikte 9 bin dolardan 8.100 dolara gerilemişti.

Analistlerin bazılarına göre bu durum boğa eğiliminin düşmesi ile direkt olarak bağlantılı olarak düşünülüyor. Fakat uzmanlara göre düzeltmeden hemen sonra Bitcoin, tekrardan eskisi gibi büyüme göstereceği konusunda anlaşmaya vardılar.

Sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Vinny Lingham, kripto para biriminin 10.000 Doları geçebileceğini öngörüyor. Hatta kısa bir zaman sonra 12.000 doları da zorlaması konusunda fikirlerini dile getirdi. Grafikçi Peter Brandt’e göre de Bitcoin, yaşadığı değer kaybından sonra yeniden çıkışını yakalayacağını savundu.

Analistlere Göre Bitcoin 15.000 Doları Zorlayabilir

Fundstrat Global’ın kurucu ortakları arasında yer alan Tom Lee, FOMO’nun piyasada başlayacağını dile getirdi. Uzman analistlere göre Bitcoin, gelecekte de yükselişini devam ettirecek ancak, ticari ve kurumsal katılımları engelleyebilecek kripto pazarları büyük oranda yapısal problemler ile baş başa kalacağını açıkladı.

Analist Roger Quantrillo’ya göre Bitcoin’in birkaç ay içerisinde direkt olarak 14.000 ile 15.000 dolara kadar büyüyebileceğini öne sürdü. Hatta bir başka analist olan Flib, kripto para piyasası sürdükçe ortaya birkaç tane short çıkacağının da altını çizdi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ