• BITCOIN/TL
  2065426,465
  % -4,09
 • ETHEREUM/TL
  98560
  % -4,48
 • RIPPLE/TL
  15.7
  % -6,17
 • BITCOIN CASH/TL
  15573.23,700
  % -2,48
 • LITECOIN/TL
  2503.79
  % -4,13
 • BNB/TL
  17678.07
  % -5,30
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.34
  % -0,03

Twitter Düzenleme Özelliği Kripto Yatırımcıları İçin Felaket Olabilir

Twitter Düzenleme Özelliği Kripto Yatırımcıları İçin Felaket Olabilir

Twitter ve kripto camiası uzun süredir el ele devam ediyor bu yüzden bir düzenleme düğmesinden bahsetmenin sosyal medya platformunu kullanan kripto topluluğu üzerinde doğrudan etkileri var. Düzenleme düğmesi ekleme konusu uzun süredir devam ediyordu ve Twitter bunu kabul etse de, siteye bir düzenleme düğmesinin eklenmesiyle ilgili ilk kez kesin bir duyuru yapıldı.

Twitter’ın yazılan Tweet’ler için düzenleme düğmesini tanıtmayı planladığını açıklamasından bu yana karışık tepkiler geldi. Platformun bazı kullanıcıları, bir Twitter düzenleme düğmesinin kötü niyetli kişiler tarafından insanları paralarını dolandırmak için nasıl kullanılabileceğine ilişkin sorunları dile getirdi.

Kripto Dolandırıcılarının İşine Gelebilir

Kripto piyasası var olduğu günden beri çok sayıda kripto dolandırıcılığı oldu ve insanlar milyonlarca dolarlarını kaybetti. Kötü niyetli kişilerin farklı yöntemler bularak yatırımcıları dolandırmaya çalışması ve dolandırması twitter’ın bu tweet düzenleme düğmesini aktif etmesiyle birlikte artabilir.

Twitter’da dolandırıcılar yemleme yöntemiyle insanları dolandırdıktan sonra tweet’i tekrar düzenleyerek hırsızlık yapabilirler.

Elon Musk Artık Twitter’ın En Büyük Hissedarlarından Biri

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter'ın %9,2 hissesini satın aldı. Bu hamle ile sosyal medya platformunun en büyük hissedarlarından biri oldu. Anlaşma, Musk'ın firmada yaklaşık 73 milyon hisse satın aldığını gösteren Twitter'dan bir SEC dosyası aracılığıyla ortaya çıktı. Twitter'ın Cuma günkü son hisse fiyatına göre Musk'ın hissesi ortalama 2,9 milyar dolar değerinde. CNN verilerine göre Musk'ın bu

İlgili İçerik

Bu Nasıl Önlenebilir?

Bunun gibi önemli bir güncelleme ve bu kadar yüksek düzeyde kötüye kullanıma açık bir güncelleme ile, bu kötüye kullanımı önlemek için karşı önlemlerin alınması önemlidir. Bu bağlamda, platform kullanıcıları Twitter’ın düzenleme işlevinin kripto dolandırıcılığı gibi şeyler için kullanılmasını etkili bir şekilde engelleyebileceği yolları paylaşıyorlar.

Şimdiye kadar en çok bahsedilen önerilerden biri, bir kullanıcının bir tweet’i yazdıktan ve paylaştıktan sonra düzenleyebileceği kısa bir zaman diliminin olması gerekiyor. Çoğunlukla yanlış yazılan bir tweet’i düzenlemek için 5 dakika yeterli bir süredir. Twitter bu yeni özelliği ile ancak bu şekilde kripto para dolandırıcılarının kötü emellerine hizmet etmekten kurtulabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ