• BITCOIN/TL
  2154695,488
  % -0,77
 • ETHEREUM/TL
  115194
  % -0,85
 • RIPPLE/TL
  16.38
  % 1,60
 • BITCOIN CASH/TL
  13571.89,544
  % -3,84
 • LITECOIN/TL
  2542.71
  % -2,40
 • BNB/TL
  19552.35
  % -1,16
 • EOS/TL
  20.59
  % -4,57
 • TETHER/TL
  32.75
  % 0,08

Twitter CEO’su Her Hafta 10.000 Dolarlık Bitcoin Alıyor!

Twitter CEO’su Her Hafta 10.000 Dolarlık Bitcoin Alıyor!

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, dünyanın en büyük kripto para biriminin küresel kabulünü desteklemenin bir parçası olarak her hafta Bitcoin‘e 10.000 $ yatırım yaptığını söyledi.

Dorsey, Bitcoin destekçilerinin kripto para birimine artan desteği göstermek için 25 $ değerinde BTC satın aldığı “Stacking Sat Saturday” adlı popüler trende katıldığını söyledi. Dorsey ifade o “ [o] gördüğünü Twitter’da [İstifleme Cts Cumartesi] […] Ben katılmış olurdu ama zaten CashApp benim sınırını aştınız. Artık satın alamam. ”

Twitter’ın yanı sıra Jack Dorsey, mobil ödeme platformu Square Inc’e de başkanlık ediyor. Dorsey, yatırdığı 10.000 $ ‘lık parayı açıkça teklif etmedi, ancak bu hafta için halihazırda 10.000 $’ lık olan CashApp üzerinden kripto alımında maksimum haftalık limiti kullandığını söyledi.

[ilgiliicerik icerik_id=”359″]

Podcast bölümü sırasında Dorsey, Bitcoin ile deney yapmaya nasıl başladığı hakkında da konuştu. Dorsey oldukça  Bitcoin destekçisi ve geçen ay sahip olduğu tek kripto para birimi olduğunu söyledi.

Jack Dorsey birkaç kez Bitcoin’in gelecekte internetin tek yerel para birimi olacağı yönündeki ifadesini yineledi . Geçen ay Joe Rogan ile yapılan röportajda Dorsey, “ [Bitcoin] internette doğdu, internette geliştirildi, internette test edildi… İnternetten geldi” dedi.

Son podcast bölümünde, Dorsey Bitcoin’deki duruşunu tekrarladı:

“ İnternet sonuçta ne istiyor? Günümüzde sahip olduğumuz çeşitli ulus devletlerin bölgeleri yerine, kendi topraklarında var olan yerel bir para birimi ya da etkili bir şekilde küresel olan bir para birimi isteyecektir. Bundan daha heyecan verici bir şey düşünemiyorum. Dünyanın doğası gereği nereye gittiğini konuşuyor. ”

Jack Dorsey, Bitcoin’i destekleyen tek ticari iş adamı ve teknoloji girişimcisi değil. Tesla sahibi Elon Musk kısa bir süre önce Bitcoin teknolojisine hayran olduğunu ve bunu değer aktarmanın mükemmel bir yolu olarak gördüğünü belirtti.

Musk ifadesinde şu sözlere de yer vermişti:

“ Kağıt para yavaş yavaş kalkıyor. Ve kripto paralar, standart kağıt paralardan sonra gelen en önemli para birimi ve teknolojiye daha uygun. ”

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ