• BITCOIN/TL
  2219755,232
  % -1,09
 • ETHEREUM/TL
  113245
  % -1,98
 • RIPPLE/TL
  19.67
  % 1,27
 • BITCOIN CASH/TL
  20167,493
  % -5,02
 • LITECOIN/TL
  3124.93
  % -1,57
 • BNB/TL
  18846.21
  % 2,17
 • EOS/TL
  33.94
  % -3,26
 • TETHER/TL
  32.22
  % 0,13

Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash (BCH) Ödemelerini Kaldırdı

Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash (BCH) Ödemelerini Kaldırdı

Popüler canlı yayın video platformu Twitch, platformundan Bitcoin [BTC] ve Bitcoin Cash [BCH] kullanarak ödeme yapma seçeneğini kimsenin haberi olmadan kaldırdı. Bu olumsuz durum kripto para kullanıcıları için azda olsa endişeyle karşılandı.

Bitcoin ile ödemelerin kaldırıldığını ilk olarak bir Bitcoin Reddit topluluğunun bir üyesi tarafından tespit edildi, aboneliklerin sanal para birimleri üzerinden ödenemediğine dikkat çekti. Canlı yayın yönetimi için bir yayın yazılımı olan StreamLabs, sanal para birimleriyle ödeme seçeneğini de kaldırdı.

Reddit paylaşımına göre, canlı yayın platformu Bitcoin ödeme hizmeti olan BitPay üzerinden kripto ödemelerini kabul ediyordu. Twitch, tüm ülkeler için bu ödeme seçeneğini sessiz sedasız kaldırdı.

Olayın duyulmasının ardından bir çok kripto kullanıcısı Twitch’i boykot etme çağrısında bulundu. Pek çok kişi bu gelişimin arkasındaki nedenlerle ilgili spekülasyonlar yapmış olsa da, en gerçekçi olanı kripto para birimi ödeme seçeneği ve düşük işlem hacmi hakkında farkındalık eksikliği gibi görünüyordu. Bazı kullanıcılar bu farkındalık eksikliğini, şirketlerin topluma bildirmeden sessizce bir kripto para birimi ödeme seçeneği sundukları “kısır döngü” olarak adlandırdı. İşlem hacmi düştükten sonra da ödeme yöntemi sessizce kaldırıldı.

[ilgiliicerik icerik_id=”588″]

Mayıs 2018’de, Twitch kripto para birimleri cinsinden ödemeleri kabul etmeye başlamıştı. Başlangıçta, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum [ETH] ve Litecoin [LTC] ödemeleri kabul edilmişti.

Twitch, e-ticaret devi olan Amazon’un bir yan kuruluşudur. Şubat 2018’den itibaren, video yayını hizmeti günde 15 milyon benzersiz izleyiciye sahip 2,2 milyon yayıncı ve ayda 140 milyon yayıncıya sahip dev bir platform.

Kripto para birimi ödeme seçeneğini yakın zamanda ilgili platformlarından kaldıran veya askıya alan diğer önemli web siteleri arasında Expedia yer alıyor. Expedia Seyahat rezervasyon sitesidir.Bunun yanı sıra çevrimiçi satranç portalı Chess.com ‘da Bitcoin ödeme seçeneğini kaldırmıştı.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ