• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Tüm Piyasa Düşerken CELO Coin Bugün Yüzde 46 Yükseldi!

Tüm Piyasa Düşerken CELO Coin Bugün Yüzde 46 Yükseldi!

Bitcoin fiyatı ve birçok kripto para dünden beri sert düşüşlerle önemli kayıplar yaşarken CELO Coin fiyatı bugün (17.05.2021) %46 değer kazandı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında piyasaya sürülen CELO coin 1 yıllık süreçte çok önemli fiyat kazanımları sağlayamamış olmasına rağmen son günlerdeki düşen piyasada ayakta kalmayı başardı. TR saati ile sabah 06:00’da 4,42 dolar seviyelerinde olan CELO fiyatı şuan (21:07) 5,80 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kısa vadeli destek seviyeleri 5,70 – 5,30 olan CELO fiyatında aynı zamanda ikili tepe de göze çarpıyor.

Fiyatın yükseliş yönünde devam edebilmesi için 6,47 dolar seviyelerindeki ikili tepeyi geçmesi ve bu riski ortadan kaldırması gerekiyor.

1,337,207,975 dolar piyasa değerine sahip CELO marketcap listesinde 83.sırada yer alıyor. Diğer güne göre son 24 saatte işlem hacminde %700 artış yaşanmış ve 288,114,699 dolar işlem hacmi gerçekleşmiştir.

Celo (CELO) Nedir?

Celo, akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para biriminin benimsenmesini artırmaya odaklanan bir blok zinciri ekosistemidir.

Celo, telefon numaralarını genel anahtar olarak kullanarak, bankacılık erişimi olmayanlar da dahil olmak üzere dünyanın milyarlarca akıllı telefon sahibini kripto para birimi ile işlem yapma konusunda tanıtmayı umuyor.

Ağ ayrıca , merkezi olmayan finansmanın ( DeFi ) bir parçası olarak akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların ( DApps ) oluşturulmasına da izin verir . Ana ağı Nisan 2020’de açıldı.

Platformun iki yerel jetonu vardır. CELO, işlem ücretleri, yönetim katılımı ve ilgili faaliyetler için kullanılan bir kanıt kanıtı (PoS) belirtecidir. Gelecekte platform, halihazırda kullanımda olan Celo Dollar (CUSD) ile çeşitli stabilcoinlere ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

Celo’nun Kurucuları Kimlerdir?

Celo başlangıçta MIT, Stanford, Google, Square, Circle, Visa, GoDaddy, Dünya Bankası, Federal Rezerv Bankası, Harvard Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Cambridge Üniversitesi, ABD Adalet Bakanlığı, Bank’tan oluşan bir ekip tarafından kuruldu. Amerika, Capital One, Twitter, Give Directly ve Gates Foundation

Ayrı varlıklar Celo’nun tanıtımı ve korunmasına yöneliktir. Özel Celo Vakfı, ana ağ ile birlikte başlatılan bir kâr amacı gütmeyen kuruluş iken, Celo Alliance for Prosperity, şirketin “misyon odaklı kuruluşlardan oluşan bir ekosistem” olarak tanımladığı şeydir.

Celo’yu Benzersiz Yapan Nedir?

Celo’nun ana benzersiz satış noktası, akıllı telefon kullanıcılarına odaklanmasında yatmaktadır. Şirket, akıllı telefon sahiplerinin sayısının katlanarak arttığını, ancak kripto para kullanan kişilerin sayısının çok daha yavaş bir hızla arttığını savunuyor.

Kripto para birimi, nüfusun büyük bir bölümünün bankacılık sektörüne erişemediği, ancak yine de bir akıllı telefona sahip olduğu bölgeler için oldukça uygundur.

Celo’nun yapmak istediği şey, iki teknoloji arasındaki boşluğu kapatmak ve DApp’lerin ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını destekleyerek DeFi’nin avantajlarından yararlanmaktır.

Mobil cihazlar için optimize edilmiş Celo blok zinciri, işlem ücretlerini otomatik olarak hesaplar ve ayrıca kullanıcıların herhangi bir para biriminde işlemleri güçlendiren gaz ücretlerini ödemelerine olanak tanır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ