• BITCOIN
  488583,677
  % 0,51
 • ETHEREUM
  31908
  % -1,58
 • RIPPLE
  6.69
  % 0,99
 • BITCOIN CASH
  3130.47,430
  % -1,50
 • LITECOIN
  1115.67
  % -2,47
 • BNB
  5370.12
  % -0,53
 • EOS
  21.78
  % -0,90
 • TETHER
  16.36
  % 1,41

Trump Yeni Vergiler Uygulamaya Başlayabilir

Trump Yeni Vergiler Uygulamaya Başlayabilir

Amerika Hazine Bakanı, Amerika Başkanı Trump’ın Çin Devlet Başkanı ile gerçekleştireceği görüşmelerin ardından olumlu sonuç çıkmaması dahilinde Pekin’e yeni ek gümrük vergiler uygulayabileceğini açıkladı.

2018 yılında bu her iki ülke arasında ek gümrük vergileri nedeni ile devam eden anlaşmazlıklar, tüm yapılan görüşmelere rağmen anlaşma sağlanamadı. Geçtiğimiz yıl Trump ve Jinpng’in Buenos Aires’te görüşmelerinden sonra ek gümrük vergileri konusunda anlaşma sağlamışlardı. Ancak Amerika, Çin’in neredeyse %90’ı biten anlaşmayı değiştirmek istediğini öne sürdü. Bu durumdan sonra Amerika, Çin’e yeni ek gümrük vergileri getirmişti. Ayrıca yaşanan bu gerilimler, Huawei’nin ülkenin güvenliğini tehdit ediyor iddiasıyla Amerikalı şirketlerin Huawei ile iş yapmasını engelledi. Bu durumda sonra iki ülke arasında gerginlik artmaya başladı.

Trump Haziran Ayının Sonunda Görüşme Yapacak

Geçen günlerde konu hakkında CNBC’ye açıklamalarda bulunan Mnuchin, 325 dolar değerinde Çin ürünlerine vergi uygulayıp uygulamayacağı, bu ayın sonunda gerçekleştireceği görüşme sonrasında karar verecek. Mnuchin konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

‘’Çin devletinden eylem yapması bekleniyor çünkü, bizler anlaşmış olduğumuz kriterlerde gelecek zamana hareket etmek için hazırlıklıyız. Şayet Çin herhangi bir şekilde ilerleme göstermiyorsa Trump, Çin hükümetine ek gümrük vergileri uygulayabilir. 2 ülke arasında yeniden dengelerin kurulması gerekiyor. Eğer Çin anlaşmaya devam etmezse bu durumda Trump, ek gümrük vergisi uygulamaktan memnun kalır.’’ dedi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ