• BITCOIN/TL
  2154695,468
  % -0,77
 • ETHEREUM/TL
  115194
  % -0,85
 • RIPPLE/TL
  16.38
  % 1,60
 • BITCOIN CASH/TL
  13571.89,428
  % -3,84
 • LITECOIN/TL
  2542.71
  % -2,40
 • BNB/TL
  19552.35
  % -1,16
 • EOS/TL
  20.59
  % -4,57
 • TETHER/TL
  32.75
  % 0,08

Tron Nedir ve Tron Kullanmanın Amacı?

Tron Nedir ve Tron Kullanmanın Amacı?

Kripto para piyasasının gelişmesi ile birlikte son dönemde Altcoin’lere olan ilgi oldukça artıyor. Bunlardan biriside Tron olarak kabul ediliyor.

Birçok coin çeşidinde olduğu gibi merkezi olmayan yapıya sahip olan TRON, Singapur merkezli bir kripto para biri olarak tanınıyor. Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON eğlence sektörüne hizmet sunmak amacıyla geliştirilmiş ve insanların istediği içerikleri dilediği insanlarla dilediği haliyle paylaşmasını ilke edinen bir kripto para birimi durumundadır. Eğer TRON hedeflediği bu amacı tam olarak yapmayı gerçekleştirebilirse dünyanın herhangi bir yerindeki bir kullanıcı TRON kullanarak içerik üretebilir, depolayabilir ve paylaşımda bulanabilecektir. Kontrolü tamamen bu parayı kullanan kişilerin hâkimiyetine vermeyi amaçlayan TRON’un para birimine TRONIX(TRX) denir.

Tron Kullanmanın Temel Amacı

Yukarıda belirtilen ana amaç doğrultusunda TRON’un hedef aldığı ana sektör eğlence sektörü olduğu ifade ediliyor. TRX eğlence sektörüne hedef olma amacını gerçekleştirmek amacıyla kullanıcılarına her yönden sınırsız paylaşım yaptırmayı ilke ediniyor. Ana amaç kişilerin TRON sisteminin sahip olduğu alt yapının gücünden faydalanarak ürettikleri eğlence içeriklerini sanal ortamda TRX karşılığında satması ve bu içeriklerin TRX ödenerek satın alması prensibine dayanıyor.

TRON’un amacına istenilen şart ve koşullarda gerçekleştirmesi halinde ise eğlence sektörünün yapısı ve geleceği tamamen değişebilir. Burada TRON’un asıl gayesi bir uygulama marketi ortaya koyarak günümüzde Steam, Apple Store ve Google Play gibi bu hizmeti sunan rakiplerine göre kuvvetli bir alternatif oluşturmak olduğu ön görülüyor. TRON bunu sağlarken hem aracıları ortadan kaldırarak maliyetleri azaltıyor hem de kullanıcının fazla para harcamasının önüne geçeceği ön görülüyor. Günümüzde çok sıkı rakipleri olduğu için bu sistem yavaş ilerlese de son dönemde ilginin oldukça arttığı görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ