• BITCOIN
  360527,539
  % -0,35
 • ETHEREUM
  24810
  % 0,58
 • RIPPLE
  8.09
  % 1,31
 • BITCOIN CASH
  2154.05,338
  % 2,25
 • LITECOIN
  991.24
  % 0,30
 • BNB
  5242.09
  % 1,15
 • EOS
  22.32
  % 5,41
 • TETHER
  18.54
  % 0,16

THY’den TSK’ya Geçiş Yapan Pilotlara Müjde

THY’den TSK’ya Geçiş Yapan Pilotlara Müjde

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ ’TSK’ya katılım gösteren her pilota düzenli olarak her yıl 1 maaş ikramiyesi verilecek’’ diye belirtti.

Pilotlukta zorunlu hizmet sebebi ile TSK bünyesi altına girecek pilotlara her yıl 1 maaş ikramiye verileceğini açıkladı. TALPA, İstanbul’da gerçekleşen Pilotlukta Zorunlu Hizmet Çalıştayı Başkan İlker Aycı’nın katılımı ile gerçekleşti. Sivil havacılıkta görev alan asker kökenli pilotlar için TSK’ya dönmesi için yapılan yeni uygulamaların altı çizildi.

Çalıştaya, İstanbul’da 20-21 Haziran tarihlerinde yapıldı. TALPA Başkanı Murat Ersoy gibi birçok sayıda pilotlar katılım gösterdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aycı, TSK’deki görevine dönmek isteyen pilotlar için maddi kayıpları en aza indirebilmek açısından büyük destek sunacaklarını açıkladı.

Pilotların Kaybı En Aza İndirilecek

TSK’ya dönüşün ardından bazı olanaklarda kayba uğrayacak olan pilotların tereddütlerini ifade eden Aycı, ortaya çıkan kaybı yok etmek için büyük adımlar atacaklarının altını çizdi. Ayrıca Aycı; Türk askerini Somali’de, Çanakkale’de her nerde gördüysek büyük gurur yaşadık. Bu nedenle sizler, bizlerin gurur kaynağısınız. TSK’ya dönmeyi planlayan THY pilot ile ailelerinin, yatarak tedavi masrafları şirketimiz tarafından karşılanması için gerekli talimatlarda bulunuldu. Ayrıca yeni evlerine taşınma içerisine girecek olan pilotlarımız için de 10 bin TL taşınma desteği sunacağız. Eğer ki çalışan eşinin iş durumu olumsuz etkilenirse istihdam sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu anlamda maddi olarak pilotların yanındayız ve TSK bünyesine geri dönen pilotlara da her yıl 1 maaş ikramiye desteği sunacağız’’ diye belirtti.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ