• BITCOIN/TL
  2117093,141
  % 6,81
 • ETHEREUM/TL
  101280
  % 5,14
 • RIPPLE/TL
  16.22
  % 2,14
 • BITCOIN CASH/TL
  15805.87,512
  % 3,81
 • LITECOIN/TL
  2639.46
  % 2,77
 • BNB/TL
  18197.18
  % 3,32
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.71
  % 0,68

Thor Kripto Para Projesi Kapanıyor

Thor Kripto Para Projesi Kapanıyor

Piyasadan ICO yolunu kullanarak toplamda 21 milyon dolar toplama Thor kripto para projesi paraları tükettikleri ve yeni kaynak bulamadıkları için kapanıyor.

San Francisco merkezli olarak hayata geçirilmesi planlanan Blockchain projesi Thor Token, projenin beklenilen ilginin uzağında kalınması ve ticari başarı sağlanamaması sebebi ile kapatılacağı resmi olarak açıklandı. Açıklanan kapanma kararı, Thor’un CEO’su ve kurucu ortağı David Chin tarafından 9 Nisan’da resmi olarak herkese duyurulmuş oldu.

Chin, Thor Token projesi kapanma açıklamasında şuana kadar projeden 21 milyon dolar gibi bir meblağ toplandığını ICO’daki paralarının hepsinin tükenmesi ve daha fazla fon sağlayamadıklarını ifade ederek “Ne yazık ki aradığımız ticari başarıya ulaşamadık.” cümlesini kullandı. Bununla birlikte karşı karşıya kaldıkları yasal zorlukların da yolun sonuna gelmelerinde önemli bir etken olduğunu ifade etti.

Thor Ceo’su Yatırımcılardan Özür Diledi

Yaptığı kapanma konuşmasına ek olarak Chin, çok uzun süredir sessiz kalmalarından ötürü token sahiplerinden özür dilediklerini ifade etti. Bu anlamda bu uzun süreli sessizliğin ana nedeni olarak ise şirketin bir çözüm bulmak için perde arkasında çalışmalarına ara vermeden devam etmesi olarak gösterdi. CEO, Thor’u 10 bin dolara devralma teklifi olduğuna ilişkin yayılan söylentilerinde gerçek olduğunu açıkladı.

Chin, yaptığı açıklamanın en sonunda ise “Tüm Thor kodu ve ürünleri, toplumun yararı için kullanılması, değiştirilmesi ya da çatallanması için açık kaynak kalacak.” İfadelerini kullandı. Neo üzerine inşa edilen bir proje olarak lanse edilen Thor, son dönemde kapanma kararı alan birçok kripto para projesinden sadece son örneği durumundadır. Bu anlamda bu kapanmalar ile ilgili olarak son örnek Aralık ayında ABD merkezli büyük sabit kripto para projesi Basis, operasyonları durduracaklarını ve topladıkları 133 milyon dolarlık fonun büyük bölümünü yatırımcılara iade edeceklerini kamuoyuna açıklamışlardı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ