• BITCOIN/TL
  2171228,298
  % -3,67
 • ETHEREUM/TL
  112666
  % -5,29
 • RIPPLE/TL
  15.47
  % -3,83
 • BITCOIN CASH/TL
  14428.07,694
  % -5,06
 • LITECOIN/TL
  2488.01
  % -3,46
 • BNB/TL
  19646.77
  % -6,52
 • EOS/TL
  22.03
  % -3,87
 • TETHER/TL
  32.3
  % -0,14

Theta Fuel (TFUEL) Tarihi Fiyat Zirvesini Gördü ve Hala Yükselmeye Devam Ediyor

Theta Fuel (TFUEL) Tarihi Fiyat Zirvesini Gördü ve Hala Yükselmeye Devam Ediyor

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto piyasasında kısa vadeli düşüşler devam ederken bazı Coin’ler tarihi zirvelerine yükselmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de TFUEL Coin…

Theta Fuel (TFUEL) dünden beri %35 yükselerek 0,65 dolar fiyat seviyesine ulaşarak ATH yaptı. Ocak ayından beri 0,027 dolar fiyat seviyesinden başlattığı yükselişe Mart ayının 23’üne kadar devam eden TFUEL bu tarihte 0,48 doları görerek %1700 yani 17 kat büyüdü. 23 Marttan sonra fiyat düzeltmesi yaşayan TFUEL Coin 0,24 dolara kadar düşüş yaşadı ve sonrasında yine toparlayarak bugün görüldüğü üzere 0,65 dolara ulaşmasıyla yeni ATH yapmış oldu.

$3,455,390,503 piyasa değerine ulaşan TFUEL şuan kripto para sıralamasında 30.sırada yer alıyor.

24 saatlik işlem hacmi de azımsanmayacak seviyede olup 618,612,909 dolar…

Theta Fuel (TFUEL) Nedir?

Theta Fuel (TFUEL), Theta blok zincirindeki iki kripto paradan biridir. TFUEL, topluluk tarafından işletilen binlerce Guardian düğümü ve Google, Binance, Blockchain girişimleri, Gumi ve Samsung dahil olmak üzere Kurumsal doğrulayıcıları tarafından desteklenen Theta blok zincirinin yönetim belirteci olan Theta Token (THETA) ile karıştırılmamalıdır.

TFUEL, merkezi olmayan video ve veri dağıtımında yardımcı program belirteci olarak hizmet veren Theta blok zincirindeki ikinci belirteçtir, aynı zamanda bir gaz belirteci olarak da işlev görür. Bu, bir video akışını paylaşmak için aktarıcılara yapılan ödemeler, akıllı sözleşmeleri dağıtmak ve bunlarla etkileşim kurmak ve NTF’ler ve DeFi uygulamaları ile ilgili ücretler gibi Theta blok zincirindeki tüm işlemleri güçlendirmek için kullanıldığı anlamına gelir.

Ek olarak, ekosistemdeki yedek bilgi işlem güçlerini Edge Compute düğümleri olarak paylaşan kullanıcıları ve ayrıca video akışları ve diğer veriler için Edge Caching düğümleri olarak bant genişliği kaynaklarını teşvik etmek için de kullanılır.

Theta Fuel’i Benzersiz Kılan Nedir?

Theta’nın ana kullanım durumu, video akışını, veri dağıtımını ve uç bilişimi merkezi olmayan hale getirerek endüstri katılımcıları için daha verimli, uygun maliyetli ve adil hale getirmektir. Ağ, Theta (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL) olarak bilinen iki yerel token ile yerel bir blok zinciri üzerinde çalışır ve dahili ekonomiye güç verir.

Theta’nın çekiciliği üç yönlüdür: izleyiciler daha kaliteli yayın hizmetiyle ödüllendirilir, içerik oluşturucular kazançlarını artırır ve aracılar – video platformları – altyapı oluşturmada tasarruf sağlar ve reklam, abonelik gelirlerini artırır. Ödüller TFUEL jetonları şeklinde geldiğinden, kullanıcılar hem ağ içeriğini izlemeye hem de ağ kaynaklarını paylaşmaya teşvik edilir.

Platform açık kaynaktır ve token sahipleri, birçok hisse kanıtı (PoS) tabanlı blok zinciri ekosisteminde olduğu gibi yönetişim yetkileri alır. Theta, video, veri ve hesaplamaya ek olarak, tam özellikli EVM uyumlu akıllı sözleşme platformunda DeFi ve NFT’ler gibi merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) başlatmak isteyen geliştiricilere hizmet vermektedir.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ