• BITCOIN/TL
  2167843,633
  % 0,32
 • ETHEREUM/TL
  116883
  % 2,54
 • RIPPLE/TL
  16.13
  % 3,89
 • BITCOIN CASH/TL
  14070.11,567
  % 2,19
 • LITECOIN/TL
  2591.8
  % 2,21
 • BNB/TL
  19928.97
  % 0,90
 • EOS/TL
  21.66
  % 1,94
 • TETHER/TL
  32.72
  % -0,05

Tezos’un Önlenemez Yükselişi

Tezos’un Önlenemez Yükselişi

Kripto para piyasasında birçok altcoin çeşidinin düşüş içerisinde olmasında rağmen Tezos yeni ortaklık ile birlikte yüzde 10 yükseldi.

Kripto para piyasasında 2 gün önce patlak veren Bitfinex kripto para borsası ve Tether stablecoin’i skandalı sonrası büyük düşüşler gözlemlendi. Bitcoin d dahil olmak üzere birçok kripto para değer büyük oranlarda değer kaybettiği görülüyor. Fakat düşüşün start aldığı zaman diliminden itibaren artıda kalmayı başaran ve bunu hala devam ettiren bir kripto para olan Tezos, gösterdiği bu performans ile yatırımcılarının yüzünü güldürürken diğer yatırımcıların da olumsuz şartlara rağmen Tezos’un neden yükseldiğini merak ettikleri görülüyor.

XTZ şu an itibari ile yüzde 9.65’lik bir yükselişe sahip ve birim fiyat olarak 1.24 dolara kadar çıktığı görülüyor. Toplam piyasa değerine göre 15 sırada kendine yer bulan Tezos, yükselişin sürmesi ve toplam piyasa değerine 100 milyon dolar daha eklemesi durumunda kısa süre içerisinde daha yukarılara çıkabileceği ön görülüyor.

Tezos’u Pozitif Havaya Büründüren Haber

XTZ’nin bu denli iyimser olmasında ve negatif ortamda bile artış göstermesinin temel neden ise, blockchain tabanlı bir dijital emlak borsası planının duyurulması oldu. New York tabanlı bir menkul kıymet token platformu olan AlphaPoint ve emlak dünyasını dijital varlıklar ile buluşturmayı hedefleyen blockchain şirketi Elevated Returns, Tezos platformu tabanlı bir dijital emlak borsası kurma noktasında analaşma yaptıkları haberleri geldi. İki firmanın bu projedeki odak noktası ise Güneydoğu Asya emlak piyasası  olması hedefleniyor.

Tezos’un geçtiğimiz günlerde elde ettiği yüzde 10 ve üzeri artış, Nisan ayının genel performansına baktığımızda diğer paraların kırmızıya bürünmesine rağmen istikrarlı artışı ve bu artışın uzun soluklu olması ile önümüzdeki dönemde adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ