• BITCOIN
  679626,388
  % -0,77
 • ETHEREUM
  50677
  % -2,31
 • RIPPLE
  11.59
  % -2,70
 • BITCOIN CASH
  6892.75,612
  % -2,85
 • LITECOIN
  2368.1
  % -4,08
 • BINANCE COIN
  7353.78
  % -0,97
 • EOS
  47.61
  % -2,87
 • TETHER
  12.44
  % -0,25

Tether’in (USDT) Tron Ağına Katılması Tronun Elini Güçlendirdi

Tether’in (USDT) Tron Ağına Katılması Tronun Elini Güçlendirdi

4 Mart Pazartesi günü, Tron, Tether (USDT) stabil coin’i Tron’u blockchain ağına katmak için Tether ile resmi bir ortaklık anlaşması yaptığını açıkladı . Sonuç olarak, USDT stabil coin, Tron’un TRC20 protokolünü temel alacak ve Tron blok zinciri ağındaki diğer tüm yerel yönetim uygulamalarında (DApps) birlikte çalışabilecek.

Küresel kriptopara topluluğunda USDT oldukça fazla kullanılmakta. Tether Stabil coin şu anda pazar payı olarak sekizinci en büyük kripto para. USDT tokeninin Tron blok zincirine girmesi ile ağın toplam değer depolamasını iyileştirecek ve merkezi olmayan döviz kuru (DEX) likiditesini artıracak.

USDT’nin Tron blok zincirine katılmasıyla, ağın işletme düzeyinde daha fazla ortak ve kurumsal oyuncuyu çekmesi muhtemel. Tron blok zinciri ağında USDT uygulamasının 2019 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi muhtemel.

Tether İcra Kurulu Başkanı Jean-Louis van der Velde, bu yeni ortaklık hakkında şunları söyledi: 

“ Bu işbirliğini Tron Vakfı ile duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu entegrasyon, dijital varlık topluluğunun ihtiyaç ve taleplerini önceden tahmin etmeye devam ettikçe kripto para birimi alanı içindeki yeniliği ilerletme taahhüdümüzün altını çiziyor ”dedi .

ERC20’nin Ethereum blockchain ağındaki tokenler için teknik bir standart olduğu gibi, TRC20 de bu Tron blockchain üzerindeki tokenler için teknik bir standarttır. TRC20 standardı, Tron blok zincirindeki yeni belirteçler, Dapps ve akıllı sözleşmeler için kullanılır.

[ilgiliicerik icerik_id=”322″]

Tron’un kurucusu Justin Sun, en son gelişmeleri şöyle yorumladı: 

“ Tether’e USDT TRC20 belirteci getirmek için yaptığımız işbirliğimiz, kullanıcılara inanılmaz bir istikrar ve güven getirecek. Vizyonumuzu gerçekleştirip uygularken, belirteçlerini ABD dolarına kolayca kullanabilirler. ”

Geçen yıl boyunca, Tron kripto sektöründeki yeni projeleri çekerek önemli ilerleme kaydetmiştir. 28 Şubat’ta geçen hafta, Tron Odyssey 3.5 adlı sert bir çatal geliştirmeden geçirilmişti. Sert çatal, hesap yönetimi ve çoklu imza adresleri dahil olmak üzere Tron blok zincirine ilginç yeni özellikler getiriyor. Ayrıca, Tron blockchain performansını %50 arttırır.

Geçtiğimiz ay Tron ağında işlem görmeye başlayan ve büyük sıçrayış gösteren diğer bir kripto para ise Bittorrent’ti. Bittorent token’i dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan torrent dosya paylaşım sisteminin tokeni olarak piyasaya sürüldü.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.