• BITCOIN/TL
  2093317,595
  % 0,39
 • ETHEREUM/TL
  102552
  % 3,07
 • RIPPLE/TL
  16.1
  % 1,53
 • BITCOIN CASH/TL
  16737.1,518
  % 6,02
 • LITECOIN/TL
  2567.15
  % 0,89
 • BNB/TL
  18310.57
  % 2,04
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.43
  % 0,16

Tether (USDT) Piyasa Değeri 10 Milyar Doların Üzerine Çıktı

Tether (USDT) Piyasa Değeri 10 Milyar Doların Üzerine Çıktı

Tether’ın büyümesi bir kez daha gözler önüne serildi, çünkü toplam piyasa değeri 10 milyar doları aştı. Mart ayında 5 milyar dolarken 4 aylık bu süre zarfında iki katına çıktı.

En çok kullanılan stabilcoin Tether’in (USDT) sürekli büyümesi, toplam piyasa değerini 4 ayda ikiye katlayarak 10 Milyar dolara çıkardı. Bu kadar kısa sürede gerçekleşen büyük artış dijital doların da gelecekte çok daha fazla alanda kullanılabileceğini akıllara getiriyor.

USDT Değeri 10 Milyar Doları Aşarak 3.Sıraya Yerleşti

Tether veya başlangıçta Realcoin olarak adlandırıldığı gibi, 2014 yılında sürekli dalgalanan bir kripto para piyasasında çıkartılan ve istikrarlı bir değeri olan yenilikçi bir para olarak tanındı. Stabilcoin USD ile ( neredeyse ) 1’e 1 eşitlenerek yıllardır kullanılıyor.

Tether ilk çıktığı yıllarda piyasa hacmi bakımından oldukça düşük olmasına rağmen sonraki yıllarda ve özellikle son 3 yılda kripto paraların spekülatif hareketleri ile yatırımcıların ilk durakladığı dijital para birimi oldu. İnsanların dijital para alım satımında en çok kullandığı stabilcoin Tether oldu. Bunun en büyük etkenlerinden biri de ilk çıkan stabilcoin olması ve birçok borsada oldukça fazla işlem çifti ile ticaret imkanı sunmasıdır.

USDT piyasa değeri 10 Milyar doları aşmasının ardından en büyük 3.kripto para birimi Ripple (XRP)’yi geçerek 3.sıraya yerleşti ve Ripple 4.sıraya gerilemiş oldu.

Tether’in Başarıları

Tether yıllar boyunca bazı tartışmalara yol açmış olsa da, CTO şirketi Paolo Ardoino , 10 milyar doların üzerine çıktıktan kısa bir süre sonra başarılarını listeledi . Tether’i “güçlü esnek, şeffaf, düzenlenmiş, FinCEN’e kayıtlı, ademi merkeziyetçiliği destekliyor ve kripto endüstrimizin temel bir bileşeni” olarak nitelendirdi.

Ardoino, Tether’ın katman 2 protokolü RGB’yi finanse ederek ve “gelecek vaat eden girişimlere ve yerleşik işletmelere” yatırım yaparak sektöre yeniden yatırım yaptığını iddia etti. Ayrıca USDT’nin Bitcoin (Omni aracılığıyla), Ethereum, Tron, EOS ve Algorand gibi çeşitli blok zincirlerinde mevcut olduğunu vurguladı.

Ardoino, “USDT’nin muhtemelen tüm kripto ekosisteminde en çok kullanılan ürün olduğunu, hemen hemen her borsada bunu kullandığı sonucuna varmıştır – buna karşı çiftleri listelemiştir veya velayet sunmaktadır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ