• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Tether (USDT) Marketcap Değeri 3,48 Milyar Dolara Çıktı!

Tether (USDT) Marketcap Değeri 3,48 Milyar Dolara Çıktı!

Dünyanın en popüler ve en tartışmalı stabilcoini olan Tether dolar’ın (USDT) arkasındaki şirket Tether, geçtiğimiz hafta içinde Ethereum blockchaini üzerine 250 milyon dolar’lık stagini “bastırdı”. EtherScan.io’dan gelen verilere göre, bu miktarın 100 milyon doları son 24 saat içinde basıldı.

Düzenli olarak büyük miktarlarda stabilcoin çıkartılması, bu senenin başından beri Tether için oldukça rutin bir hal almıştı. Bu sene şuana kadar 20 milyon ila 150 milyon dolar arasında 10 farklı zaman diliminde Tether basıldı ve her bir basım iki buçuk haftada bir  gerçekleşti. Bundan önce ise son 30 milyon dolarlık baskı 29 Ocak 2018’de gerçekleşmişti.

Dün verilen madeni paraların çoğu henüz tiraja girmedi. Aksine, Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, 11 Haziran’da yapılan baskının yeni USDT’nin “yetkili ancak ihraç edilmemiş” olduğunu söyledi; Başka bir deyişle, “gelecek ihraç taleplerini yerine getirmek için kullanılacak hazine cüzdanında yaratılmıştır”. İddiaya göre ihraç edilmediği söyleniyor fakat, verilere bakıldığında ise durum tersini gösteriyor. 150 milyon doların yeni ihraç edildiği ve Tether marketcap değerinin 3,48 Milyar dolara ulaştığı görülüyor.

Bir ay önce 2,8 Milyar dolar olan Tether (USDT) piyasa hacmi bu bir aylık süreçte 3,48 Milyar dolara kadar yükseldi. Tether (USDT) ‘nin artan kullanımı (ve artan piyasa değeri), kripto para birimi piyasalarında meydana gelen pozitif fiyat hareketinin nispeten yakın zamanda ortaya çıkmasıyla ilgili olabilir. Aynı zamanda, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 229 milyar dolardan 284 milyar dolara yükseldi; Bitcoin’in piyasa değeri 129 milyar dolardan 162 milyar dolara yükseldi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ