• BITCOIN
  419612,206
  % -2,96
 • ETHEREUM
  33043
  % -4,49
 • RIPPLE
  12.65
  % 6,26
 • BITCOIN CASH
  10731.68,166
  % -5,22
 • LITECOIN
  2685.35
  % -4,80
 • BINANCE COIN
  5007.51
  % -2,13
 • EOS
  97.07
  % 1,10
 • TETHER
  8.47
  % 0,04

Tether (USDT) Hacmi Gerçek Olmayabilir!

Tether (USDT) Hacmi Gerçek Olmayabilir!

Kripto para işlem hacimleriyle ilgili son zamanlarda sürekli yeni haberler çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda The Tie‘nin yayınladığı bir raporda kripto paraların işlem hacimlerinin %90 ı sahte olduğu iddia edilmişti. Şimdi de Tether için aynı durum söz konusu.

The Block’un kripto araştırmacısı Larry Cermack, Tether işlem hacmiyle ilgili ciddi bir sahte hacim oluşumu olduğunu iddia etti. Piyasaya çıktığından beridir bir çok tartışmalara sebep olan Tether (USDT), adından sıkça söz ettirdi ve ettirmeye devam ediyor. Kripto para piyasasının öncülerinden olan Binance CEO’su CZ bile USDT’nin hareketlerine güvenmediğini dile getirmişti.

Tether’in sadece %72’lik bir kısmının dolarla desteklendiği geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bunun sonucunda ise Tether sektördeki önde gelen isimlerden büyük tepkiler aldı. USDT fiyatında ise bariz dalgalanmalara sebep oldu. The Block araştırmacısı Lerry Cermack geçtiğimiz günlerde Tether ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu ve Tether’ın ticaret hacmiyle ilgili sahte hacimleri dile getirdi.

Tether (USDT) İşlem Hacminin Yalnızca Yüzde 15 ‘i Gerçek

Cermack öncelikle USDT’nin kendi başına bir anlam ifade etmediğini söyledi ve Tether’in en çok kullanıldığı borsalar ise ismi pek duyulmamış küçük çaplı borsalar olduğunu, bu borsalarda ise genelde sahte hacimlerle şişirildiğini iddia etti. Bu küçük borsaların ise işlem hacimlerinin neredeyse %90 ı sahte olduğunu da belirtti.

Lerry Cermack açıklamalarının devamında: Küçük borsaların yanı sıra global en ünlü borsaların bile sahte hacim ürettiğini ve sadece %5 lik bir gerçek hacme sahip borsa olduğunu dile getirdi. Tüm bu istatistikleri göz önüne alarak inceleyen Cermac; Tether (USDT)’nin görünen işlem hacminin sadece %15.’i gerçek olduğunu belirtti.