• BITCOIN/TL
  2152411,706
  % -5,16
 • ETHEREUM/TL
  112442
  % -6,06
 • RIPPLE/TL
  15.44
  % -5,63
 • BITCOIN CASH/TL
  14225.98,553
  % -7,09
 • LITECOIN/TL
  2470.9
  % -4,80
 • BNB/TL
  19476.64
  % -7,69
 • EOS/TL
  21.8
  % -5,82
 • TETHER/TL
  32.34
  % -0,18

Terra LUNA Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Terra LUNA Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Terra LUNA kripto para birimi, bugün %10’luk bir yükseliş yaparak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 112 dolara yükseldi. Basın zamanı itibariyle LUNA, 39 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 112,4 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor.

Ayrıca Terra, toplam piyasa değeri açısından üçüncü en büyük blok zinciri platformudur. İlk sırada Ethereum (ETH) ve ikinci sırada Solana (SOL) yer alıyor.

LUNA’daki son fiyat rallisi, Luna Foundation Guard’ın (LFG) Mart 2022’de agresif bir Bitcoin satın alma çılgınlığı yaşamasıyla geldi. LFG, UST stabilcoin için daha fazla istikrar sağlamak için 10 milyar dolarlık Bitcoin satın alma planını açıkladı.

LFG, Mart ortasından bu yana agresif bir Bitcoin alımı gerçekleştirdikten sonra, zincir içi veri sağlayıcı Glassnode’a göre çok kısa bir süre içinde 30.000 BTC’den fazla biriktirdi.

Bu agresif alımlarla Terra, Tesla’nın şu anda elinde bulundurduğu 42.902 BTC’lik portföyüne oldukça yaklaşmış oldu. Son podcast’inde Terra’nın kurucusu Do Kwon, Satoshi Nakamoto’dan sonra en büyük Bitcoin sahibi olmaya istekli olduğunu söyledi.

Do Kwon, Terra LUNA ile Gelecek Planlarını Paylaştı

Laura Shin’in ev sahipliği yaptığı Unchained podcast’inde konuşan Do Kown, yerel UST stabilcoin için Bitcoin standardını benimsemeye neden karar verdiğini paylaştı. İlginç bir şekilde, Terra’yı Bitcoin için bir Katman 2 çözümü olarak tasarlamaya devam etti.

Ancak LFG agresif bir şekilde Bitcoin satın aldığından, yakın gelecekte Bitcoin fiyatı düşerse ne olur? Bu durumda, UST’nin değeri üzerinde kesinlikle ‘olumsuz’ bir etkisi olacaktır. Kwon ayrıca şunları ekledi:

En kötü durum, Bitcoin alıyor olsaydık ve altı ay sonra bir çöküş olursa olurdu ve bu, UST talebindeki büyük düşüşle bağlantılı. […] Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş senaryosunun ve rezervlerin UST talep düşüşlerine dayanacak kadar güçlü olmasının daha olası bir senaryo olduğuna bahse girerim.

Kwon şu anda UST’yi dünyanın en büyük stablecoin’i yapma konusunda iddialı bir hedefte. Şu anda USDT ve USDC’den sonra üçüncü en büyük stabilcoin ve piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para. Bununla ilgili konuşan Kwon şunları söyledi:

Terra’nın amacı, kriptoda en büyük merkezi olmayan para birimi olmaktır. Amaç, Terra blok zincirindeki en büyük sabit para olmak değil, bu yüzden Solana, Avalanche, Ethereum ve Polygon ekosistemlerini söylemek için genişliyoruz. Geliştiricilerin ve kullanıcıların olduğu her yerde olmayı planlıyoruz.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ