• BITCOIN/TL
  2071517,728
  % -3,95
 • ETHEREUM/TL
  98885
  % -4,70
 • RIPPLE/TL
  15.73
  % -6,71
 • BITCOIN CASH/TL
  15609.05,715
  % -2,84
 • LITECOIN/TL
  2509.21
  % -4,69
 • BNB/TL
  17730.56
  % -4,98
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.51
  % 0,38

Teknoloji Devi LG, Kripto Sektörüne Giriyor

Teknoloji Devi LG, Kripto Sektörüne Giriyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG Electronics, yeni bir alanda yatırım yaptıklarını duyurdu. Duyuruya göre LG, kripto ve blok zinciri ile kripto sektörüne giriş yapıyor. Reuters tarafından hazırlanan bir rapora göre, şirketin Perşembe günü yaptığı son genel kurul toplantısında bu konu gündeme getirildi. Şirket, blockchain tabanlı olacak yazılımların satışını başlatmak istiyor.

Bunun yanı sıra LG, dijital varlıkları saklama ve satma olasılığını araştıracak. Çoğu insan şirketin önümüzdeki aylarda kendi kripto borsasını kurabileceğine inanıyor. Ancak şirketin sözcüsü, bu olasılık sorulduğunda söylentileri doğru veya yanlış diye net cevap vermeyerek geçiştirdi.

Sözcüye göre, şirket bu iş alanını yeni belirledi ve henüz bunları nasıl başaracağına dair ayrıntılara girmedi. Yılın başında, Bithumb CEO’su Heo Baek-Young tarafından yapılan bir duyurunun ardından LG’nin NFT pazarını yönlendireceğiniyle ilgili spekülasyonlar vardı. Bithumb patronuna göre, o dönemde benzersiz bir pazar yeri yaratmak için büyük bir teknoloji şirketi ile görüşmeler yapıldı.

Güney Kore kripto büyümesini desteklemeye devam ediyor

LG, önceki bir duyurunun bazı akıllı TV’lerini NFT işlevleriyle entegre edeceğini söyledikten sonra NFT dünyasını keşfediyordu. Bu hayali gerçekleştirmek için Kakao’nun Blockchain teknolojisine odaklanan bir şirket olan Ground X ile ortaklığa girecekti.

İşte En Popüler Meme Coin’ler

Kripto yatırım firması CryptoDep, meme tokenlerinin sosyal aktivitelerini sıraladığı haftalık listesini yayınladı. CryptoDep, bu listeyi oluşturmak için sosyal zeka platformu LunarCrush'tan alınan ölçümleri kullanır. Dikkate alınan metrikler, sosyal hacim (sosyal bahsetmeler ve etkinlikler dahil), sosyal katılım (en fazla oy, favori, retweet, yanıt ve takipçi sayısı gibi) ve ortalama duyarlılık gibi çeşitli parametreleri içeriyor. ⚡️TOP #MEME Tokens by Social Activity 15 February

İlgili İçerik

Ayrıca, dijital sanat müzayedelerine odaklanan Seul merkezli bir şirketle ortaklık görüşmeleri de sürüyor. Bu son duyuru, Asya ülkesindeki diğer teknoloji şirketlerinin kripto, blok zinciri ve kripto endüstrisini benimseme hareketlerinin arkasından geliyor. Yılın başında Samsung, NFT özelliklerinin akıllı TV’lerine entegrasyonunu duyuran bölge dışındaki ilk şirket oldu.

Birkaç ay sonra Metaverse’de de bir mağaza açtı. Güney Kore, kripto meraklısı Yoon Suk-Yeol’u başkan olarak seçtikten sonra kripto piyasasının tüm avantajlarından yararlanmaya hazırlanıyor. Sim-Yeols manifestosu, belirli düzenlemeler oluşturarak ülkenin kripto sektörü için uygun bir pazar yaratmaya odaklandı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ