• BITCOIN/TL
  2160697,448
  % -4,17
 • ETHEREUM/TL
  112030
  % -4,12
 • RIPPLE/TL
  15.64
  % -2,24
 • BITCOIN CASH/TL
  14232.41,583
  % -5,30
 • LITECOIN/TL
  2546.8
  % -0,33
 • BNB/TL
  19529.01
  % -4,35
 • EOS/TL
  22.05
  % -3,70
 • TETHER/TL
  32.31
  % 0,14

Teknoloji Bakanı, Makine Sektörü için Güzel Haberler Verdi

Teknoloji Bakanı, Makine Sektörü için Güzel Haberler Verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı, ”Makine Zirvesi” isimli organizasyona katılım sağladı. Bakan Mustafa Varank, sanayi sektöründe dijitalleşmenin yaygın hale getirilmesi ile beraber makine sektörününde önem kazandığını ifade ederek, ”Tam da bu sebeple yeni destek programı dahilinde ilk öncelik makine sektörünün olacak” ifadelerine yer verdi.

MAKFED tarafından yapılan Makine Zirvesi Vizyon 2030 programında konuşma gerçekleştiren Bakan Varank, ‘’Sanayide büyüme, ekonomimizin sağlam olduğunun en büyük göstergesidir’’ dedi.

Dünyayı Yakından Takip Edenler Başarıyı Yakalıyor

Bakan Varank, makine üretimi yapan şirketlerin dünyanın her yerinde 200 ülkeye makine sattığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti;

‘’Ülke olarak Avrupa’nın en büyük 6. Makine üreticisi olmasının başarısını kutluyoruz. Tabi ki bu başarılarda emeği geçen herkesin katkısı ve çabası oldukça fazladır. Başarılı olmak için trendleri takip etmek, dünyayı tanımak ve yeni fikirler ortaya çıkarmak gerekiyor. İzlemenin yanı sıra öncülük durumunda olan bütün iş insanlarını ve üreticileri gönülden kutluyorum.

Bizlerin en büyük amacı, sizlerin bu başarılarını çok daha ileride olmasını sağlamak ve sizlerin yanında olmaktır. Ülkemizin başarı öyküsünü teknoloji ile birlikte büyüyen sanayi piyasası sağlayacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak bizler de ilgili kuruluşlarımızla sizlerin yanında olacağız’’ dedi. Ayrıca Bakan Varank, bütün kaynak ile olanakları sanayi sektörü için planladıklarının da altını çizdi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ