• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Tarihin En Büyük Boğa Koşusu bekleniyor

Tarihin En Büyük Boğa Koşusu bekleniyor

Kripto para piyasasında Nisan ayından beri görülen hareketli ortam neticesinde uzmanların birçoğu daha önce yaşanmamış derecede bir boğa koşusu bekliyor.

2018 yılı kripto para piyasası için tam bir kabus yılı olmuştu. Başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para çok yüksek oranlarda değer kaybı yaşamıştı. Hatta bitmek bilmeye ayı piyasası etkisi birçok kişinin ekonomik anlamda zor durumda kalmasına yol açtı. Hatta bazı uzmanlar kripto para piyasasının çöküşe geçtiğini ve bundan sonra toparlanmasının imkansız olduğunu bile dile getirdiler.

Fakat ne olduysa 2019 yılının başlarında oldu. İlk başta düşüş son buldu ve dengeli bir artış görüldü. Daha sonra ise 1 Nisan ile birlikte yine Bitcoin’in öncülüğünde kısa sürede oldukça hızlı artışlar yaşandı. Bu artışlardan sonra piyasa bir nebze geri çekilse de birçok kripto para uzmanının ortak görüşü önümüzdeki dönemde daha önce yaşanmamış bir boşa koşusu olacağı ve yine başta Bitcoin olmak üzere oldukça yüksek kazançlar sağlanabileceği ifade ediliyor.

Rüya Hedef 200.000 Dolar

Birçoklarına göre gerçekçi bir hedef olmaktan uzak bir iddia olsa da başta Winklevoss ikizler, Tyler ve Cameron Winklevoss, Tom Lee gibi piyasanın bu anlamda en isabetli tahminlerinden bulunan yatırımcı ve analistler daha önce görülmemiş bir hızda ve kararlılıkta bir boğa koşusu yaşanacağı iddia ediliyor.

Kripto para piyasasının tarihinde 3 defa böyle bir boğa koşusu dönemi yaşandı ve bu dönemlerde birçok kişinin olanaksız olarak gördüğü değer artışlarının yaşandığı görülüyor. Eğer uzmanların ön görüsü tutarsa bu kez yaşanacak Boğa koşusu Kripto para piyasasının en büyüğü ve en uzun soluklusu olacağı tahmin ediliyor. Bu sebeple yatırımcıların elini çabuk tutması gerektiği ifade ediliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ