• BITCOIN/TL
  1110837,243
  % 1,55
 • ETHEREUM/TL
  60462
  % 2,28
 • RIPPLE/TL
  17.64
  % 1,06
 • BITCOIN CASH/TL
  6481.23,637
  % 0,72
 • LITECOIN/TL
  2062.56
  % 2,64
 • BNB/TL
  6602.83
  % 0,05
 • EOS/TL
  19.75
  % 0,96
 • TETHER/TL
  28.93
  % 0,16

Starbucks, QTUM Üzerinden Kripto Ödemelerini Kabul Edecek

Starbucks, QTUM Üzerinden Kripto Ödemelerini Kabul Edecek

Dünyanın ilk FCA (Finansal Davranış Otoritesi) yetkili mobil ödeme uygulamaları olan Zuex App, Qtum’u ödeme çözümleri listesine ekleyecek. Mobil Uygulama, tek bir platformda ödemeler, bankacılık ve yatırım çözümü sunuyor. Şu anda, İngiltere’deki tüm ödeme hizmetleri bir FCA izni almak zorunda; Kurum, İngiltere Hükümetinden bağımsız olarak çalışıyor.

 

Qtum akıllı sözleşmeler yapabilen, merkezi olmayan Blockchain tabanlı Dapps platformudur. Londra merkezli firma, ödeme platformuna QTUM ‘belirteçleri’ katacağını açıkladı. Zeux Uygulaması birlikte çalışabilirlik sağlayarak kripto ödemelerinin büyümesini teşvik eder. Dolayısıyla, QTUM sahiplerinin artık bir işletmenin belirli kripto paraları kabul etmeye başlamasını beklemek zorunda kalmayacaklardı.

 

Qtum CIO’su yaptığı yorumda şunları söyledi:

“Zeux’un uygulamasına QTUM eklediği için heyecanlıyız. Bu, artık Apple Pay ve Samsung Pay’i kabul eden tüccarlarla yapılan tüm satış noktası ödemeleri için QTUM’u kullanabilen değerli topluluğumuz için muazzam miktarda ek bir yardımcı program ekliyor. ”

Apple ve Samsung ödeme seçenekleri şu anda 7-Eleven, Nike, Macy’s ve hatta Starbucks dahil binlerce popüler perakende mağazasında kabul ediliyor.

 

Ek Maliyet Yükü Yok

Qtum, ödeme uygulaması ile ekstra maliyet sözkonusu değil. Mobil Uygulama, son müşterilerinden hesap açma ücreti, para yatırma maliyeti veya kontör yüklemeden ücret talep etmez.

 

Mobil Uygulama hem Apple hem de Android cihazlarla uyumludur. Firma, Nisan ayında Avrupa’da piyasaya sürüleceği yeni bir ‘çok işlevli’ uygulama yayınlayacağını açıkladı.

 

Zhou, Zeux App’in Kurucusu ve CEO’su şunları söyledi:

“QTUM’u listemize eklemek için heyecanlıyız. Qtum’un basitlik, güvenlik ve esneklik sağlayarak akıllı sözleşmelerin toplu olarak benimsenmesinde öncü olduğuna inanıyoruz. Zeux artık Qtum sahiplerine, Apple Pay veya Samsung Pay ” ile herhangi bir satış noktası terminalinde ödeme yapma imkanı sağlayarak ekstra fayda sağlayacak.

 

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ