• BITCOIN/TL
  2270578,593
  % 0,86
 • ETHEREUM/TL
  119887
  % 0,26
 • RIPPLE/TL
  16.37
  % 1,96
 • BITCOIN CASH/TL
  15291.53,629
  % 0,03
 • LITECOIN/TL
  2596.06
  % -0,26
 • BNB/TL
  21070
  % -4,53
 • EOS/TL
  23.13
  % 0,65
 • TETHER/TL
  32.43
  % 0,16

Solana 260 Dolarla Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Solana 260 Dolarla Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Solana tüm zamanların rekorunu kırdıEthereum rakibinin 250 dolar eşiğini geçmesinden sadece iki gün sonra, fiyatlar bir kez daha yükseldi ve Solana’yı 260 dolara çıkardı. Yazım sırasında, %3,32’lik bir gerileme olan 251.53dolar’dan işlem görüyor, ancak yine de yedi gün öncesine göre %35 daha yüksek.  

Bugünkü haberler, yükselen para birimi için çok önemli bir hafta olana daha fazla heyecan katıyor. Salı günü Solana, Cardano’yu piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi haline getirdi ve ardından Perşembe günü 250 dolarlık fiyatlara ulaştı

Ayrıca , DeFi veri toplayıcı DeFiLlama’ya göre Solana’daki merkezi olmayan finans protokollerinde kilitlenen topla değerin de 15,14 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştığını belirtmekte fayda var

Tüm bu harika haberler, Solana Vakfı’nın açılış konferansının ilk günü için tam zamanında geliyor. Breakpoint, çarşambaya kadar Lizbon’da. Konuk konuşmacılar arasında Solana CEO’su Anatoly Yakovenko, Coinshares CSO’su Meltem Demirors ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yer alıyor. 

Solana nedir?

Solana 2017’de kuruldu ve ana ağ resmi olarak Mart 2020’de başlatıldı. Tasarımcı Anatoly Yakovenko, merkezi olmayan finans ürünlerinin ve merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını desteklemek için Solana blok zincirinde akıllı sözleşme teknolojisini (başlangıçta Ethereum tarafından popüler hale getirilen kendi kendini yürüten finansal sözleşmeler) etkinleştirdi ( dApp’ler). 

Solana, Ethereum’a göre çok daha ölçeklenebilir ve daha ucuz bir alternatif olduğunu iddia ediyor. Ethereum şu anda ‘işlem darboğazı’ olarak bilinen durumdan muzdarip, yani ağın saniyede yalnızca 12-14 işlemi gerçekleştirebileceği anlamına geliyor . Solana , 50.000 TPS’yi idare edebileceğini iddia ediyor ve bu da onu piyasadaki en hızlı blok zincirlerinden biri yapıyor

Üstelik Solana’nın oldukça hızlı blok süreleri de var. Cryptospeak’te ‘blok süresi’, bir ‘blok’ üretmenin ne kadar sürdüğünü gösteren bir zaman ölçümüdür. Blok, belirli bir süre boyunca ağdaki işlemlerin listesini içeren bir dosyadır. Solana, bir bloğu 400 milisaniyeden biraz fazla bir sürede bitirebileceğini iddia ediyor.

REEF Nedir? REEF Coin Fiyat Yorumu

Reef, zincirler arası ticaret sağlamayı amaçlayan Polkadot üzerine kurulmuş bir DeFi platformudur. Getiri motoru ve akıllı likidite toplayıcı, projenin teklifleri arasında yer alıyor. Proje üzerinde çalışmalar 2020'nin ikinci yarısında başladı. Reef'in arkasındakiler, kripto ticareti, ödünç verme ve stake etme sürecinin şu anda parçalanmış olduğunu ve “tüm katılımcıları için acı verici bir deneyim” yarattığını savunuyorlar. Reef, likiditeyi toplar ve otomasyon sağlar. Ayrıca, mevcut ticaret platformlarıyla ilgili dezavantajları gidermeyi amaçlamaktadır. Merkezileştirilmiş borsalar güvenlik

İlgili İçerik

Ek olarak dapps Solana, barındırma kapasitesine sahip NFTleri Solana üzerinde Ethereum NFTlerdeki kadar büyük değildir, ancak büyüme için bir sürü oda var. Geçen ay, Solana’daki bir Tungsten Cube NFT’nin satışları, kripto lobi organizasyonu Coin Center için 100.000 $ topladı. 

Solana rakiplerinden daha hızlı ve daha ucuz ve geliştiricilerinden sürekli olarak çok fazla TLC alıyor. Bu haftanın haberleri Solana’yı “Ethereum katili” unvanı için sağlam bir öncü olarak konumlandırıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ