• BITCOIN/TL
  2080954,544
  % -3,65
 • ETHEREUM/TL
  99709
  % -4,28
 • RIPPLE/TL
  15.87
  % -6,24
 • BITCOIN CASH/TL
  15855.09,377
  % -2,40
 • LITECOIN/TL
  2539.24
  % -3,88
 • BNB/TL
  17855.96
  % -5,14
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.35
  % -0,20

Singapur’un En Büyük Bankası, 2022’de Perakende Kripto Ticaretini Başlatıyor

Singapur’un En Büyük Bankası, 2022’de Perakende Kripto Ticaretini Başlatıyor

Singapur merkezli dev DBS Bank, kripto ticaret hizmetlerini kurumsal müşterilerin ötesine genişletmeyi planlıyor. DBS Bank tüm bireysel kullanıcılara kripto para alım-satım imkanı oluşturacak.

DBS Bank, Bireysel Müşterilerine Kripto Ticareti Sunacak

Singapur’un en büyük bankası DBS Bank, CEO’su Piyush Gupta Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kripto trend tesisini yıl sonuna kadar bireysel müşterilerine genişletmeyi planladığını söyledi.

Gupta, “Mevcut yatırımcı tabanının ötesine genişletmek için ilk çalışmalara başlıyoruz” dedi. “Uygunluk ve dolandırıcılığı önleme konusunda yapılacak çok iş var… yıl sonuna kadar bir şeyler elde etmeliyiz.”

Şu anda, bankanın kripto alım satım hizmeti, yalnızca bankayı telefonla arayarak kripto siparişleri verebilen kurumsal müşterilerle sınırlıdır. Gupta’ya göre plan, 7/24 açık kalacak çevrimiçi bir dijital varlık borsası kurmak. 

2021’de DBS Bank, Singapur Para Otoritesi’nin kripto para birimi alım satım hizmetleri sunma onayını alan ilk kurumlardan biriydi . 2019 Ödeme Hizmetleri Yasası’nın ardından 170’den fazla kripto şirketi MAS ile Dijital Ödeme Simgesi Lisansı için başvuruda bulundu. Ancak o zamandan beri, başvuranların yaklaşık 100’ü ya başvurularını geri çekti ya da ajans tarafından reddedildi.

Ripple Fiyat Analizi: XRP 1 Dolara Doğru Yükseliyor

XRP, %24'ün üzerinde bir fiyat artışının ardından yeşil bir hafta geçirmişti. Dünden beri Ripple neredeyse %9 arttı. Destek seviyesi: 0,70 ABD doları Ana Direnç seviyeleri: 0,96 ABD Doları, 1 ABD Doları XRP, düşük hacme ve olumsuz kripto duyarlılığına rağmen hafta sonu boyunca yükselmeye devam etti. Bununla birlikte, XRP fiyatı henüz daha yüksek bir grafik çizemedi ve 0,96 dolarlık kilit direnç, izlenmesi gereken kritik seviye olmaya

İlgili İçerik

Lisans başvurusunu geri çeken şirketlerden biri de dünyanın en büyük kripto borsası Binance oldu. Aralık ayında firma , MAS’ın yatırımcıları  lisanssız ve potansiyel olarak Ödeme Hizmetleri Yasası’nı ihlal ettiği konusunda uyarmasının ardından Singapur’daki yerel borsasını kapattı .

Dijital Ödeme Simgesi Lisansını zaten almış olduğundan, DBS Bank’ın perakende müşterilere kripto ticareti hizmetleri sunmasına yasal olarak izin verilir, ancak bunları pazarlamasına izin verilmeyecektir. Ocak ayında MAS , “genel halk tarafından kripto para ticaretini caydırmak” için sağlayıcıların halka açık alanlarda reklam vererek veya sosyal medya etkileyicileri gibi üçüncü tarafları kullanarak kripto ticareti hizmetlerini tanıtmasını yasaklayan   yönergeler yayınladı.

DBS Bank’ın kripto ticareti teklifini perakende pazarına hitap edecek şekilde genişletme kararı, kripto hizmetlerine yönelik geçen yılki talep artışı göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. DBS Digital Exchange CEO’su Lionel Lim’e göre, borsanın 2021 için tam yıllık kripto ticaret hacmi 1,1 milyar dolara yükseldi. Bunun 585,5 milyon doları yalnızca dördüncü çeyrekte kaydedildi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ