• BITCOIN/TL
  2111720,504
  % 3,19
 • ETHEREUM/TL
  116876
  % 5,84
 • RIPPLE/TL
  20.38
  % -0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  14098.53,532
  % -2,69
 • LITECOIN/TL
  2837.31
  % -0,76
 • BNB/TL
  13243.78
  % 0,01
 • EOS/TL
  35.21
  % 1,26
 • TETHER/TL
  31.61
  % 0,38

Singapur’daki Büyük Restoran Zinciri Bitcoin ve Ethereum Ödemelerini Kabul Edecek

Singapur’daki Büyük Restoran Zinciri Bitcoin ve Ethereum Ödemelerini Kabul Edecek

Singapur’daki Kopitiam Restaurant zinciri, müşterilerine kripto para ile ödeme seçeneği getiriyor. Business Times, şirketin dijital ödeme yollarını bir üst seviyeye taşıdığını bildirdi. Kripto pazarı hiç bu kadar istikrarlı olmamıştı ve piyasadaki potansiyel oyuncuları test etmenin iyi bir yolu olmasına rağmen, bir çok geleneksel şirket bu tarz gelişmelerden uzak duruyordu. Fakat yavaş yavaş dünya kripto paraya ayak uydurmaya başlıyor.

Gıda zinciri Kopitiam, Bitcoin ve Ethereum ile ödemeleri kabul etme planlarını tamamladı. Bunların hepsi Kopitiam’ın kendi sistemi olan KOPitech tarafından yönetilecek.

Şirketin genel müdürü Alden Tan (CEO), piyasa her an değişiklik gösterdiği için düşüşe geçebileceğini gibi yükselişe de geçebiliyor ve genelde düştüğü yerden tekrar kalkarak yeni zirvelere çıkan bir kripto para piyasası olduğunu söylüyor. Şirket müdürü, bu durumun kendilerine avantaj sağlayacağını ve müşterilerini çoğaltabileceklerini kripto para meraklılarını çekebileceklerini düşünüyor.

Atılan bu adım şuan için riskli bir adım olarak gözükse de şirket müdürü Tan’a göre gelecek zamanlarda atılan bu adımın kendilerine fayda sağlayacağı yönünde.

Müşterilerin yiyeceklerini QR kod ile telefonlarını kullanarak hızlıca ödeyecekleri için restoran çalışanlarına (kasiyerlere) de bir nevi kolaylık sağlanmış olacak. KOPitech bu şekilde gelişmeye devam edecektir. Tan’a göre bu fikir aynı zamanda Kopitiam’i üçüncü taraf müdahalelerinden bağımsız kılıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ