• BITCOIN/TL
  2291417,284
  % 2,98
 • ETHEREUM/TL
  118660
  % 8,19
 • RIPPLE/TL
  19.71
  % 3,94
 • BITCOIN CASH/TL
  21755,749
  % -1,92
 • LITECOIN/TL
  3283.5
  % 1,77
 • BNB/TL
  18704.6
  % 0,38
 • EOS/TL
  35.3
  % 8,88
 • TETHER/TL
  32.15
  % 0,34

Şimdilik Faiz İndirimi Gündemde Yok

Şimdilik Faiz İndirimi Gündemde Yok

Minneapolis Fed Başkanı, şimdilik faiz indirimi ile alakalı herhangi bir değişikliğin gündemde yer almadığını dile getirdi. Bloomberg Television’da Neel Kashkari konuyla ilgili olarak bazı değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmelerden satır başları şöyledir;

‘’Alevlenen ticaret mücadelesi veya iyiye gitmeyen enflasyon görünümü alanında yavaşça seyir alan ekonomik büyümenin, para politikalarında bazı değişiklikleri getirilebilecek olmasını açıkladı. Fakat, bu değişikliğin olması şimdilik mümkün gibi görünmüyor.

Ayrıca Başkan Kashkari, ‘’Fed politikalarının istenilen seviyede olduğununda altını çizdi. İş gücü alanının kuvvetli olmak için çalışması beni oldukça memnun ediyor. Bu durumun uzun bir süre boyunca da devam etmesini ümit ediyorum. Tabi ki bunun için bekleyip görmek gerekir. Verilerin nasıl bir yol izleyeceğiniz hep birlikte göreceğiz’’ diye ifade etti.

İş Gücü Piyasası Takip Edilecek

Minneapolis Fed Başkanı, ‘’İş gücü sektörünü yakından takip etmeyi sürdürelim. Şayet Amerika ekonomisinde aylık ortalama olarak 200.000 istihdam oluşturmasını sürdürürse, bunun anlamı güçlü bir iş gücü sektörüdür’’ açıklamalarına yer verdi.

Başkan Kashkari, Meksika için yapılacak olan ek tarifeler hakkında da düşüncelerini dile getirdi. Açıklamalarında şunlara yer verdi;

‘’Meksika ile aramızda büyük bir bütünlük söz konusudur. Ancak tarife kargaşasına girme durumunda kalırsak, benim şahsi düşüncem bu durumun Amerika ekonomisine fazlasıyla maliyetli olmasıdır. Hatta şirketlerin daralıp daha sonra ekonomik bakımdan yavaşlamalara sebep olacak. İş dünyası alanında da direkt olarak etkisinin yer alacağını’’ açıkladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ