• BITCOIN/TL
  1137601,640
  % 1,53
 • ETHEREUM/TL
  62389
  % 3,03
 • RIPPLE/TL
  17.88
  % 0,86
 • BITCOIN CASH/TL
  6641.89,231
  % 1,70
 • LITECOIN/TL
  2079.16
  % -0,14
 • BNB/TL
  6610.72
  % -0,43
 • EOS/TL
  20.15
  % 0,83
 • TETHER/TL
  28.93
  % 0,04

Şimdi Ev Sahibi Olamayanlar Çok Pişman Olacak

Şimdi Ev Sahibi Olamayanlar Çok Pişman Olacak

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, inşaat piyasası hakkında bazı ipuçları açıkladı. Buna göre; fiyatların düşmesini bekleyenler, param faizde dursun biraz daha bekleyelim diyenler çok pişman olabilir. Nedeni ise konut fiyatlarının daha fazla inmesi söz konusu olamaz. Hatta seçimlerin ardından fiyatlarda hareketlenme yeniden başlar ve zamlar ardı arkasına yapılır’’ diye vurguladı.

Türkiye İstatistik Kurumu Verilerini Açıkladı

Bu beriler doğrultusunda inşaat piyasasında yavaşlamalar söz konusudur. İç piyasada satışlar ile yeni projeler de ruhsat alımında azalma yaşanıyor. Ev almak isteyenler de bu dönemin fırsat olup olmadığı konusunda endişe yaşıyor. İnşaat sektörünün bu durumu hakkında Nazmi Durbakayım bazı açıklamalar yaptı. Durbakayım’ın açıklamalarının satır başları şöyledir;

‘’İnşaat sektöründe yavaşlama hâkim. Bu durum 250 alt sektörün de etkilenmesine neden oldu. Dolayısıyla yaşanılan bu durum herkesin ders almasına neden oldu ve tekrardan yapılanmaya başlıyoruz. Elbette ki her bir kriz yeni fırsat oluşmasını sağlar.

Şirketlerin, büyük metrekareler ve lüksten uzak durmaya başladığını ve aidat giderlerini azaltacak tedbirler aldığını belirtti. Dolayısıyla bundan sonra yeni bir yapım modeli ile karşı karşıya kalacağız. İnşaat sektörünün içinde bulunduğu bu durumun en büyük nedeni; inşaat sektörünün durumu iyi giderken her sektörden bu alana girenlerin olması durumu olumsuz olarak etkiledi. Müteahhitlerin sayısı 250 bin civarına kadar ulaştı. Kalıcı olamayanlar sektörü yıprattı ve problemli projeler ortaya çıktı’ ’dedi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ