• BITCOIN/TL
  2130223,719
  % 0,68
 • ETHEREUM/TL
  115651
  % 0,78
 • RIPPLE/TL
  16.27
  % 1,61
 • BITCOIN CASH/TL
  12805.02,444
  % 1,46
 • LITECOIN/TL
  2435.15
  % 1,30
 • BNB/TL
  19604.28
  % 1,25
 • EOS/TL
  18.78
  % 1,78
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,88

SEC’e Göre Bitcoin ‘Son Derece Spekülatif’ Bir Varlık Olabilir

SEC’e Göre Bitcoin ‘Son Derece Spekülatif’ Bir Varlık Olabilir

SEC, yatırım fonu yatırımcılarını, yüksek riskler oluşturabileceğinden Bitcoin ile uğraşırken son derece dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırım fonu yatırımcılarını Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki riskler konusunda uyardı. ABD’li kurum kripto para birimini “oldukça spekülatif” bir varlık olarak tanımladı.

Riskleri Görmezden Gelmeyin

Birincil kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 2020’de fırladı ve 2021’in ilk aylarında yükselişine devam ederek Nisan ortasında yaklaşık 65.000 dolar ile ATH’ye ulaştı.

Sonuç olarak, birçok kişi ve yatırım fonu yatırımcısı, Bitcoin ana vagonuna atlama ve sermayelerini ona tahsis etme fırsatını yakaladı. Ancak SEC, piyasa katılımcılarını bunu yaparken özellikle dikkatli olmaları konusunda uyardı.

ABD’li düzenleme kurumu, dijital varlığın çok popüler ve yatırımcılar için cazip hale gelmesine rağmen, dalgalı olduğu ve kötü düzenlenmiş bir piyasada işlem gördüğü için risklerini hala gizlediğini söyledi. SEC daha da ileri giderek Bitcoin‘i “oldukça spekülatif” bir araç olarak nitelendirdi.

Ayrıca SEC, yatırımcıları korumak ve adil ve verimli pazarlar sağlamak için birincil misyonunu hatırlattı. Ayrıca, kripto para birimi ile ticaret yapmaya istekli her bireyin konuyu iyice araştırması ve riskli doğasını akılda tutması gerektiği konusunda endişeliydi:

“Yatırımcıları korumak ve bu fonların mevzuata uygunluğunu değerlendirmek, personel için en önemli önceliktir.”

Ayrıca SEC, kripto piyasasının ETF’leri destekleyip desteklemediğini araştırmayı planlıyor. Süreç boyunca, kurum yetkilileri varlıkların fonlara göre değerlemesini incelemeyi, kripto para piyasasının likiditesini analiz etmeyi ve risk yönetiminin etkinliğini belirlemeyi amaçlamaktadır.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ