• BITCOIN/TL
  1144525,711
  % 2,08
 • ETHEREUM/TL
  62713
  % 3,80
 • RIPPLE/TL
  18
  % 1,77
 • BITCOIN CASH/TL
  6594.85,160
  % 1,23
 • LITECOIN/TL
  2096.23
  % 1,41
 • BNB/TL
  6648.7
  % 0,65
 • EOS/TL
  20.29
  % 1,78
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,04

SEC, 31 Mayıs’ta Kripto Para Birimleri ve Blockchain Konusunda Kamu Forumu’na Ev Sahipliği Yapacak

SEC, 31 Mayıs’ta Kripto Para Birimleri ve Blockchain Konusunda Kamu Forumu’na Ev Sahipliği Yapacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Cuma günü yaptığı açıklamada, blockchain ve kripto para birimleri için halka açık bir forum düzenleyeceğini açıkladı. Etkinliğin Washington DC’deki SEC Genel Merkezinde gerçekleşeceği iddia ediliyor.

Bu tür bir etkinlik ikinci kez gerçekleşecek ve 31 Mayıs’ta yapılacak. Forum SEC’in Yenilik ve Finansal Teknoloji Stratejik Merkezi (FinHub) ile işbirliği içinde yapılacak. Forumun arkasındaki ana neden, dijital para birimi alanının hizipleri arasında daha iyi iletişim ve anlayışı teşvik etmek. SEC, dağıtma defteri teknolojisini görüşmek üzere forum düzenleyeceği hakkında tweet attı. Bunun dışında, forumda genel olarak ICO’lar, kripto varlığı ve blok zincir ile ilgili tartışmalar yapılacak. Bu teknolojilerin yatırımcılar üzerindeki etkisi ve piyasanın geleceği de tartışılacak.

SEC dünyanın en güçlü düzenleme kurullarından biridir ve yaklaşımında her zaman katı olmuştur. Bununla birlikte, dijital varlıklar durumunda saklı kalmıştır ve sert yasal değişiklikler getirmekten kaçınmıştır.

Dijital para piyasası 2018’deki çöküşten sonra daha yeni toparlanmaya başladı. Bazı kripto para birimleri değerlerinin %90’ını kaybetti. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, altı ay boyunca değer kaybetmeye devam etti ve değer kaybı son 2 aydır durmuş gözüküyor.

Blok zincirinin popülerleşmesinden kripto para birimleri sorumludur. Başlangıçta, bu teknoloji kripto paralarla sınırlıydı, ancak zaman geçtikçe, araştırmacılar teknolojide saklanan devasa potansiyeli keşfettiler. Etkinlik halka açık olacak ve ayrıca canlı yayınlanacak. Panelistler ve blockchain topluluğunun temsilcileriyle ilgili detaylar önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklanacak.

Duyurudan önce SEC, yakın gelecekte kesinlikle gelecek olan önemli düzenlemeleri çerçevelemeden önce bilgi toplamak ve sektör hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olmak için “Kripto turu” yapacağını bildirdi. Turun arkasındaki sebep; yatırımcılar, etkileyiciler ve diğer piyasa katılımcıları ile etkileşime girmek. Bu, SEC’in piyasayı daha iyi anlamasını ve uygun düzenlemeleri çerçevelemek için yerleştirmesini sağlayacak.

[ilgiliicerik icerik_id=”498″]

Global anlamda kripto piyasasını düzenlemek her geçen gün hız kazanıyor. Düzenlemeleri geri alan Kanada gibi ülkeler, dolandırıcılık ve skandalların genel yatırımcılar arasında güvensizlik yaratması nedeniyle, çerçeveyi oluşturmaya zorlanmaktadır. Örneğin, Kanada’daki QuadrigaCX Borsası skandalı, genç CEO’nun aniden kaybolduktan sonra 110.000 yatırımcı 190 milyon dolar kaybettiğinden, piyasada şok dalgası yarattı. Benzer bir dolandırıcılık, dünya genelinde, genellikle milyonlarca dolar değerinde olan bu olayları farketmeye zorlayan ajansları zorladı.

ABD ve Kanada dışında, dünyanın en hızlı büyüyen iki ekonomisi olan Çin ve Hindistan da kripto para birimleri politikalarını çerçevelemek üzere. Çin, birçok kripto para birimini ve blok zinciri platformlarını yasakladı, ancak şu anda sektör için kurallar ve düzenlemeler hazırlamak için çalışıyor. Öte yandan, Hindistan, endüstri konusunda şüpheci davranıyordu, ancak çok yakında kripto para birimleri için politikalar da oluşturacak.

Kripto para birimlerinin düzenlenmesi, sektörde oldukça can sıkıcı olabilecek kısıtlamaları getirebilir. Ancak kapak tarafında, düzenlemelerin yararı çok büyük. Her şeyden önce, sanal para biriminin şu anda belirli politikalar tarafından yönetildiğini bilirlerse, yatırımcılar arasında güven yaratacaktır. Bunun dışında, savunmasız yatırımcıların, QuadrigaCX gibi, kripto şirketleri tarafından kandırılmalarını veya dolandırılmalarını önleyecektir. Başka bir deyişle, düzenlemeler sahtekarlığı önleyerek ve kullanıcı refahını teşvik ederek dijital varlıklardaki genel güvenilirliği artıracak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ