• BITCOIN/TL
  1908035,742
  % 7,42
 • ETHEREUM/TL
  103435
  % 2,22
 • RIPPLE/TL
  17.68
  % -3,61
 • BITCOIN CASH/TL
  9191.9,461
  % -0,33
 • LITECOIN/TL
  2279.87
  % -1,58
 • BNB/TL
  12793.35
  % 3,90
 • EOS/TL
  25.34
  % -2,00
 • TETHER/TL
  31.19
  % 0,13

SBI Group, Madencilik Cihazları Üretecek

SBI Group, Madencilik Cihazları Üretecek

22 Mart’ta Tokyo merkezli bir holding olan SBI Group, kripto para madenciliği cihazları üretmek için SBI Mining Chip Co., Ltd. adlı yeni bir şirket kurdu.

Ancak şirket, Bitcoin‘e özgü madencilik cihazları üretip üretmeyeceğini veya diğer kripto para birimleri için “madencilik donanımı” üretip üretmeyeceğini ayrıntılı olarak açıklanmadı.

SBI Şirketler grubu halihazırda 2018 yılında kurmuş olduğu bir kripto para borsasına sahip. Bunun yanı sıra çok çeşitli kripto para şirketleri ile işbirliği içinde. Şirket, halihazırda küresel pazarda bir kripto madenciliği işletmesine dahil olduğunu ve şu anda sektördeki pazar payını genişlettiğini ortaya koydu. 

SBI, “SBI Şirketler grubu, kripto para borsası ve diğer blok zinciri ile ilgili işletmeler de dahil olmak üzere, dijital varlığa dayalı çok çeşitli işletmeleri şiddetle destekliyor” dedi. “Grup, kripto para  madencilik işini yurtdışında gerçekleştirdi ve şimdi iş kapsamını madencilik çipinin imalatına ve madencilik sistemlerinin geliştirilmesine SBIMC aracılığıyla genişletmeye karar verdi.”

Ek olarak, yeni kurdukları şirket, madencilik cihazlarının geliştirilmesi ve üretilmesi için ABD merkezli bir şirket ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Yeni işe liderlik etmek için SBI, seri bir Silikon Vally girişimcisi ve sektörde uzman olan Adam Traidman’ı atadı. Yazılım mühendisliği geçmişine sahip olan teknisyen, yarı iletken şirketlerinde çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip.

Bu arada SBI, şirketin blok zincir ödeme şirketi Ripple ile birlikte geliştirdiği MoneyTap hizmetini tanıtmak için yeni bir iştirak kurdu.

Japon devi, Bitcoin ve diğer kripto paraların  ayı sezonunda, düşüş eğilimleri devam ederken madencilik işine girdi. Bir zamanlar oldukça karlı bir iş olan madenciliğin şuan zorluklar içinde bu işi yürütmeye devam ettiği ve bir çok madencilik firmasının kapandığı da biliniyor.

Madencilik pazarındaki bu yavaşlamaya rağmen, madencilik donanım üreticileri hala sektöre büyük yatırım yapmaya devam ediyor. Üç lider madenci üreticisi – Bitmain , Canaan Creative ve Ebang – borsa işlerinin sürdürülebilirliği konusunda şüphelerine rağmen, Hong Kong’da halka açık bir liste yapmak için zorluyorlar.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ