• BITCOIN/TL
  2234185,413
  % 1,79
 • ETHEREUM/TL
  109726
  % 1,70
 • RIPPLE/TL
  19.06
  % 0,75
 • BITCOIN CASH/TL
  21930,580
  % -0,61
 • LITECOIN/TL
  3248.25
  % 1,01
 • BNB/TL
  18739.55
  % -0,27
 • EOS/TL
  32.98
  % 1,24
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,30

Saudi British Bank’tan Ripple İşbirliği

Saudi British Bank’tan Ripple İşbirliği

Dünyanın en ünlü bankaları arasında gösterilen Saudi British Bank Ripple destekli bir ödeme sistemi başlattığını resmi olarak açıkladı.

Günümüzde kripto para piyasalarının gelişmesi ile birlikte bankaların kripto parala ile çok daha büyük iş birliklerine gittikleri görülüyor. Kripto para piyasasının en popüler altcoinlerinden biri olan Ripple bu anlamda yeniliğe ve gelişime en açık kripto paralardan biri olduğu söylenebilir. Bu doğrultuda dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Saudi British Bank, Ripple ile gerçekleştirdiği ortaklık ile birlikte XRP destekli bir ödeme sisteminin remi olarak başlattığını duyurdu. Kurulan bu yeni sistem ile birlikte anlık ve düşük masraflı değer transferi yapmak ana hedef olarak görülüyor.

Ripple Gelişimine Devam Ediyor

Günümüzde Ripple bu tür ortaklıklar ve yenilikler ile kripto para piyasasının en aktif oyuncularından biri olmayı başarmıştır. Son dönemde Ripple bu tür ortaklık ve yeniliklerle sık sık haber olmaktadır. Kripto paraların sunduğu avantajları tüm dünyadaki kullanıcıların yararlanmasını isteyen Ripple, özellikle bankaların en önemli hedeflerinden biri olmuş durumdadır. SABB tarafından gerçekleştirilen bu sistem ile çok önemli avantajlar sağlanıyor.

SABB haberimize konu olan bu sistemi geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen Finansal Sektör Konferansı’nda resmi olarak açıkladı. Banka yetkililerine göre bu sistem gelecek açısından çok önemli bir iş birliğinin ilk basamağı olarak görülüyor.

Ripple Ağının Popülerliği

Ripple son dönemde kripto para piyasasının dışa açılan yüzü olarak oldukça beğeni topluyor. Ripple’nin yaptığı bu anlaşma ve iş birlikleri sayesinde geçmişte kripto paralara mesafeli yaklaşan birçok kişi için artık kripto para piyasası korkulan bir yatırım aracı olmaktan çıktığı görülüyor. Önümüzdeki dönemde Ripple bu tür ortaklık ve yeniliklere devam edeceğe benziyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ