• BITCOIN/TL
  2024420,470
  % -6,16
 • ETHEREUM/TL
  95115
  % -8,44
 • RIPPLE/TL
  15.17
  % -13,16
 • BITCOIN CASH/TL
  14895.02,495
  % -14,44
 • LITECOIN/TL
  2418.47
  % -12,11
 • BNB/TL
  17516.39
  % -6,04
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.34
  % -0,08

Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Ediyor!

Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Ediyor!

Bitcoin’in kurucusu olarak bilinen Satoshi Nakamoto ismi yıllardır gizliliğini koruyor. Günümüze kadar onlarca kişi  kendini Satoshi olarak tanıtmıştı ve hiçbiri de gerçek çıkmamıştı. İşin aslına bakılacak olursa Satoshi Nakamoto’nun bir nick name mi olduğu yoksa gerçekten Bitcoin’i kuran kişinin ismi mi olduğu bile belli değil.

Yıllardır süregelen bu gizlilik hakkında bir çok kişi kendini Satoshi olarak tanıtmaya çalışmıştı fakat bu isimlerden en çok konuşulanı Craig Wright olmuştu. Satoshi olduğunu iddia eden Wright geçtiğimiz aylarda Dave Kleiman’la mahkemelik olmuştu. Kleiman vefat ettiği halde bu sorun bitmemiş gözüküyor. Bunun başlıca sebebi Kleiman’ın mirasçılarının Craig’i yüksek tutarda bitcoin’i kötüye kullandığı iddiasıydı.

Bir süredir devam eden davada Mahkeme başkanı Wright’ten 2013 yılından bu zamana kadar kullandığı Bitcoin hesaplarıyla ilgili bazı detayları istemişti. Wright hakimin bu isteğinin gereksiz zaman kaybı olacağını dile getirsede, hakim geri adım atmamış ve bu detayları istediğini tekrar bildirmişti.

Amerika Birleşik Devletleri Güney Florida Mahkemesinde süren davanın duruşması 17 Haziran günü yapılacak. Kripto para yayın organı AMBCrypto, Wright’ın mahkemeye sunması gereken bilgileri somut olarak hazırlamadığı iddia edildi. Satoshi Nakamoto olduğunu kanıtlayabilmesi için somut delillere ihtiyacı olan Wright’ın yarın mahkeme huzurunda neler sunacağı ne derece gerçek bilgiler ve evraklar sunacağı ise merak konusu. Eğer gerçekten Satoshi ise bunu kanıtlamak için somut delil bulmak çok zor olmamalı, ancak bir çok kişi gerçek Satoshi’nin ortaya asla çıkmayacağına hatta Satoshi isminin gerçek bir isim olmadığına inanıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ