• BITCOIN/TL
  2097501,539
  % 1,22
 • ETHEREUM/TL
  102072
  % 2,85
 • RIPPLE/TL
  16.12
  % 2,02
 • BITCOIN CASH/TL
  16759.12,355
  % 7,01
 • LITECOIN/TL
  2568.5
  % 1,42
 • BNB/TL
  18320.74
  % 2,63
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.45
  % 0,30

Samsung’un 10 Senelik Yol Haritasında Blockchain Vurgusu Dikkat Çekti

Samsung’un 10 Senelik Yol Haritasında Blockchain Vurgusu Dikkat Çekti

Teknoloji lideri Samsung’un başkan yardımcısı Jay Y. Lee, gelecek 10 yıllık teknolojik açıdan gelişim yöntemlerinde blok zinciri ile 6G teknolojilerine daha fazla ağırlık göstereceklerinin altını çizdi.

Teknoloji lideri Samsung’un sıkça görünen yüzleri arasında bulunan Lee, haziran ayının ortalarında birçok firma yöneticileri ile yeni teknoloji alanları iş birliği konusunu ele almak için toplantı gerçekleştirdiler. Samsung, yeni teknolojileri geliştirmekte olan firmalara yatırım yapma ile bu firmalarla çalışmak için fazlasıyla istekli tavır sergiliyor.

Teknoloji lideri, geçen günlerde girişimler, işletmeler açısından blok zinciri platformları arasında yer alan Nexledger’le büyük adımları birlikte atmışlardı. Dünya genelinde en popüler akıllı cihaz üreticisi olan Samsung, bu sene kripto para birimi cüzdanı Ledger’a toplamda 3 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirdi. Yapılan bu yatırım ile Galaxy S10 akıllı cihazına Samsung Blockchain Cüzdan ismi ile yeni bir donanım cüzdanı dahil edileceği açıklandı.

Samsung İlk Sırada Yer Alıyor

Lee tarafından açıklanan duyurular, Samsung ile adı geçen teknolojiler açısından büyük bir adım olarak değerlendiriliyor. Lee, konu hakkında şunları belirtti;

‘’Yeni bazı temeller inşa etmeye ve kendimizi daha da başarılı yapmak için çaba harcayacağız’’ diye konuştu.

Aslına bakılırsa blok zinciri, teknoloji lideri Samsung’un başarılarını korumasını ve daha da ileriye taşımasını sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Bu anlamda onlarca firma gelecek kaygısı ile blok zincirinin araştırmasını yapmaktan kaçıyor. Ancak Samsung, blok zinciri teknolojisini benimsiyor ve bu konuda somut girişimlerde bulunuyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ