• BITCOIN/TL
  1137215,299
  % 1,45
 • ETHEREUM/TL
  62378
  % 3,11
 • RIPPLE/TL
  17.86
  % 0,76
 • BITCOIN CASH/TL
  6630.22,414
  % 1,57
 • LITECOIN/TL
  2075.99
  % -0,26
 • BNB/TL
  6602.65
  % -0,53
 • EOS/TL
  20.12
  % 0,66
 • TETHER/TL
  28.91
  % -0,02

Samsung Pay, Kripto Para İle Ödeme Seçeneği Ekleyecek!

Samsung Pay, Kripto Para İle Ödeme Seçeneği Ekleyecek!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung , akıllı telefonlar için devrim niteliğinde kararlar alıyor ve hayata geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde şirket yerleşik Blockchain Cüzdanına sahip Galaxy S10 akıllı telefon modelini piyasaya sürdü. Ayrıca, Samsung’un tescilli savunma platformu olan Samsung Knox, kripto varlıkların güvenli bir şekilde depolanması için özel anahtarı barındırıyor.

Dahası, Samsung’un kripto para cüzdanı için önde gelen blok zinciri protokolleri Enjin ile ortaklık kurduğu tahmin ediliyor. Başka bir gelişmede, Samsung’un popüler mobil ödeme platformu Samsung Pay’e kripto para birimleri için ödeme seçeneği entegre etmesi muhtemel. Şu anda, Samsung Pay ödemeleri uygulaması dünya genelinde 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

Samsung Pay – Kripto Para Entegrasyonu

8 Mart Cuma günü, Güney Kore’nin popüler ana medya kuruluşu Donga’nın bildirdiği habere göre, kullanıcı tabanını genişletmek için Samsung’un planının bir parçası olarak Samsung Pay, kripto para entegrasyonu yapabileceğini duyurdu.

Donga, kripto para birimi entegrasyonunun Samsung Pay’e nasıl yardımcı olacağını gösteren bir yayın yaptı.

Samsung Pay’ın küresel finansal hizmetler pazarını agresif bir şekilde hedeflediğini belirtti. Ayrıca, Samsung Pay yakın zamanda küresel bir ödeme işleme hizmetini entegre ederken, denizaşırı kullanıcılar için işlem süresini uzattı. Haberde yer verilen bir söylenti de şu şekildeydi;

“Bu geliştirme aşamasında, Samsung Pay’e bir kripto para cüzdanı eklenirse, uygulama tam bir fintech platformu olarak güçlendirilecektir. Şu anda Samsung Blockchain Cüzdan’ı Ethereum’u desteklediği söyleniyor ancak yakın zamanda daha fazla kripto para biriminin desteklenmesi bekleniyor ”.

Samsung Pay’ın son birkaç senedeki başarısı için başarı tarifi, platformun yeni ürün geliştirmeleri ve satın almaları. Bazı akıllı kararlar, Samsung Pay’in bu rekabetçi mobil ödeme piyasasında öncü olmasını sağladı ve sağlıyor. Samsung Pay’ın 250 milyon dolarlık LoopPay’i satın alması, platforma rakipleri arasında üstünlük sağladı.

Bu satın alma işlemiyle Samsung Pay kullanıcıları, akıllı telefonu Satış Noktası (PoS) terminalinin üzerine getirerek ödemeleri işleme koyabilirler. Bu, kullanıcılara kesintisiz ve uygun bir ödeme deneyimi sağlama açısından son derece başarılı olduğunu kanıtladı. Donga raporunda, Samsung Pay’in 2017 – 2018 yılları arasında platforma 6,6 milyon kullanıcı eklediği belirtildi.

[ilgiliicerik icerik_id=”347″]

Kripto Para Entegrasyonu Toplumsal Kabule Giden Önemli Bir Yol

Analistler, Samsung Pay’de kripto parayla ödeme servislerinin eklenmesinin platformu daha yüksek bir büyüme evresine sokabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, büyük kullanıcı tabanını göz önünde bulundurarak, aynı zamanda kripto para birimlerinin kitlesel kabulüne yol açacağı da öngörülüyor.

2017’de Bitcoin ödemelerini entegre etmek, Square Cash için oldukça başarılıydı. Bu entegrasyonu yayınladıktan sonra; Square, yüzde 516’lık büyük bir büyüme kaydederek kripto ödemeleri için lider bir platform haline geldi.

Analistler, Samsung Pay’in kripto entegrasyonunun buna benzer bir büyümeye yardımcı olacağını umuyor. Büyük teknoloji kuruluşları, kripto ödemelerini platformlarına entegre etme fikrine yavaş yavaş sıcak bakmaya başlıyor. Sosyal medya devi Facebook, aynı zamanda kendi yerel kripto para birimini de tüm mesajlaşma uygulamaları grubunda kullanıma hazır hale getirmeyi planlıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ