• BITCOIN/TL
  2179827,730
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  117873
  % 1,36
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % -0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  14030.62,502
  % -0,41
 • LITECOIN/TL
  2581.77
  % -0,37
 • BNB/TL
  19945.78
  % 0,60
 • EOS/TL
  21.39
  % -1,18
 • TETHER/TL
  32.74
  % 0,06

Samsung, Galaxy Akıllı Telefonlarına Kripto Cüzdan Ekleyecek

Samsung, Galaxy Akıllı Telefonlarına Kripto Cüzdan Ekleyecek

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Electronics’in kripto para cüzdanını artık diğer Galaxy model akıllı telefonlara da eklemeyi planladığı ve yerel blockchain şirketleriyle blok zinciri temelli girişimler üzerinde çalışacağı bildirildi.

Bilindiği üzere Galaxy S10 yerleşik kripto cüzdanı uygulamasıyla piyasaya sürüldü. Kripto para cüzdanının sadece markanın amiral gemisi ve en pahalı olan telefonunda olması ile sınırlı kalacak değildi elbette. Samsung’dan yapılan son bir duyuruda, bu özelliklere sahip Galaxy akıllı telefon yelpazesini genişlettiğini ve artık daha fazla modelde yerleşik kripto para cüzdanı ekleneceği söylendi.

Samsung’un Wireless bölümünde çalışan, Ürün Stratejisi kıdemli genel müdürü, Chae Won-cheol, şunları söyledi:

“Blockchain fonksiyonlarını destekleyen Galaxy akıllı telefon modellerinin sayısını yavaş yavaş genişleterek yeni deneyimlerin önündeki engelleri azaltacağız. Hizmet hedef ülkelerimizi Kore, ABD ve Kanada’dan sonra da genişleteceğiz.”

Business Korea tarafından yayınlanan bir rapora göre, Güney Koreli teknoloji devi, SK Telecom ve KT (eski adıyla Kore Telecom) gibi telekom şirketleri ile blok zinciri tabanlı mobil kimlik kartları ve daha fazlasıyla işbirliği yapmayı planlıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”1174″]

Teknoloji devi başlangıçta Galaxy S10‘a bir kripto para cüzdanı eklediğinde, çeşitli analistler, kripto para birimi alanı için aşırı derecede boğa olduğuna inanıyordu, ancak kısa bir süre sonra cüzdanın yaygın bir şekilde bulunmadığını ortaya koydu.

Şirketin son hamlesinin şimdi kripto piyasası için yükselmesi ve blok zincir teknolojisinin kullanımının popülerleşmesine yardımcı olması bekleniyor. Son birkaç ay boyunca yeni teknolojiye giderek daha fazla odaklanıyor ve hatta “Samsung Coin” belirteci içerebilen kendi Ethereum tabanlı blok zincirini üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ