• BITCOIN/TL
  2164125,568
  % -0,90
 • ETHEREUM/TL
  115593
  % -1,02
 • RIPPLE/TL
  16.39
  % 0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  13599.65,260
  % -3,90
 • LITECOIN/TL
  2542.8
  % -2,66
 • BNB/TL
  19578.56
  % -1,57
 • EOS/TL
  20.56
  % -5,23
 • TETHER/TL
  32.84
  % 0,30

Samsung: Bitcoin Madenciliğinde Kural Değişikliği Yapacak

Samsung: Bitcoin Madenciliğinde Kural Değişikliği Yapacak

Samsung, Bitcoin madenciliğinde en yeni çiplerle kendisine yer bulmak için çaba harcıyor. Hatta Samsung’un Bitcoin madenciliği ile alakalı yeni çipler tasarlayıp üretim yaptığı belirtildi.

Çin’in Chengdu eyaletinde geçen mayıs ayında gerçekleştirilen MicroBT M20 firmasının Bitcoin madenciliği için 3nm, 5nm çipleri tasarlayarak ürettiği açıklanmıştı. Firmanın iç belgeleri doğrultusunda teknoloji devi Samsung’un çipleri, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinden itibaren üretimlerine devam ediyor.

Samsung’dan Dev Atılım

Ayrıca dünya teknoloji lideri Samsung, yapılan konferansta MicroBT’le gerçekleştirdiği iş birliğini tüm kamuya ilan etmişti. Bitmain ile Canaan’dan sonra MicroBT en büyük üçüncü Bitcoin ASIC tasarımcı özelliğine sahiptir. Piyasada baskın şekilde yer alan 2 firmanın bulunmasına karşılık, endüstride yer alan bazı kaynaklara göre, MicroBT çip tasarımlarının muhteşem olmasıyla tanınıyor. Elbette ki Samsung ile MicroBT’nin birlikte iş birliğine varması sürpriz olarak karşılanmadı. Samsung firmasının gelirine göre Intel’in ardından ikinci en büyük firma olarak kayıtlarda bulunuyor.

Kripto paraların piyasa değerinde yaşanan block çıkarma ödülü ile fiyatların yükselmesi, madencilik malzemelerine olan ilginin de bir o kadar artmasına sebep oldu. Diğer taraftan şubat ayında Samsung Galaxy S10 akıllı cihazının da kripto para cüzdanı olarak yer alacağını bildirmişti. Samsung, Blockchain planladıklarını ilan ettikten sonra 2020 yılı itibari ile Coin adında yeni tokenler çıkması muhtemel olarak görünüyor. Firma, Ethereum tabanlı yeni Blockchain geliştirmelerine hız kazandırdı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ