• BITCOIN/TL
  1138382,361
  % 1,47
 • ETHEREUM/TL
  62353
  % 3,01
 • RIPPLE/TL
  17.92
  % 1,41
 • BITCOIN CASH/TL
  6594.8,402
  % 1,15
 • LITECOIN/TL
  2094.92
  % 1,00
 • BNB/TL
  6632.64
  % 0,29
 • EOS/TL
  20.28
  % 1,46
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,06

Rusya’dan Kripto Para Hamlesi

Rusya’dan Kripto Para Hamlesi

Rusya’nın en büyük sosyal medya platformu olan Vkontakte, VK Coin adını verdikleri madencilik yapılabilen kendi kripto parasını piyasaya sürüyor.

CryptoGlobe’de yer bulan habere göre VK olarak tüm dünyada tanınan Rus sosyal medya devi Vkontakte, VK Coin adını verdiği kendi sanal parasını piyasaya sürdükleri ifade ediliyor. Çıkarılan bu VK Coin ile ilgili olarak ise “Blockchain tabanlı bir kripto para mı yoksa sadece Vkontakte platformunda kullanılan bir dijital para mı?” olacak sorusunun cevabı net olarak alınmış değil.

Rusya yerel haber ajansı Tass’a tarafından sunulan habere göre, iOS ve Android cihazlara yüklenebilen mobil oyun uygulaması aracılığıyla platform kullanıcıları tarafından VK Coin’in madenciliği yapılabilir. Madencilik ile kazanılan bu coinler ise ister kullanılabilir isterlerse madenciler bu coinlere birbirlerine yollayabiliyor.

VK Coin VK Pay’de Kullanılabilecek

Piyasaya sürülen VK Coin’in platformun, ödeme sistemi olan VK Pay’de kullanılacağı iddiaları da yine VK Pay’in paylaştığı bir notla ile kanıtlanmış görünüyor. Notta, yakında mağaza sekmesinden VK Pay’le alışveriş yapılabileceği ifadesi yer alıyor.

VK Coin’in piyasaya sürüldüğü bu hafta itibari ile VK Coin’in 4 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı ve en varlıklı VK Coin sahibinin 890 milyon VK Coin’e ulaştığı ifade ediliyor. Bazı haberlerde, kullanıcıların VK Coin’le platformda çoktan alışveriş yaptıkları gösteriliyor. Şuan itibari ile VK Coin’in herhangi bir kripto para borsasında listelenip listelenmediğine dair net bir bilgi yer almıyor.

Facebook’ta Kripto Para Çalışmalarını Sürdürüyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook da kendi kripto parasını geliştirme konusunda yoğun bir mesai harcıyor. Facebook bu doğrultuda 50’yi aşkın mühendisten oluşan bir ekip, sır gibi saklanan proje üzerinde 2018’den beri hummalı bir çalışma yürütüyor. Çeşitli sitelerde yer alan haberlere göre, Facebook’un kripto parasını listelerine almaları için borsalarla görüşme halinde olduğu bilgisi yer alıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ