• BITCOIN/TL
  2166133,575
  % -0,96
 • ETHEREUM/TL
  114237
  % -4,04
 • RIPPLE/TL
  16.44
  % 2,39
 • BITCOIN CASH/TL
  13587.81,210
  % -3,13
 • LITECOIN/TL
  2490.12
  % -3,97
 • BNB/TL
  19660.83
  % -2,00
 • EOS/TL
  19.82
  % -7,82
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,12

Rusya’daki İlk Kripto Para Destekli Banka Kredisi

Rusya’daki İlk Kripto Para Destekli Banka Kredisi

Rusya’daki bir banka, ilk kez bir kripto para belirteci (Waves) ile desteklenen bir işadamına kredi verdi.

Bir Rus işadamının, WAVES jetonunu teminat olarak kullanan bir bankadan kredi aldığı bildirildi. Ülkenin dijital varlıklarla ilgili belirsiz düzenleme durumu nedeniyle, yerel avukatlar bu tür işlemlerin gelecekte yasal olarak devam edip edemeyeceğini tartıştı.

Rusya’daki İlk Kripto Para Destekli Banka Kredisi

Waves’in kurucusu ve CEO’su Alexander Ivanov, haberi bugün erken saatlerde doğruladı . Rusya’da ilk kez bir bankanın dijital bir varlıkla teminat altına alınan bir krediyi onayladığını belirten yerel raporu özetledi.

Merkezi Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde bulunan Expobank, krediyi “Waves tokenleri ile güvence altına alınan bireysel bir banka kredi anlaşmasının imzalanması yoluyla” verdi. Bankanın hukuk departmanı başkanı Tanzila Yandieva, işlemleri “hem hukuk hem de bankacılık camiası için doğası gereği bir emsal” olarak nitelendirdi.

Krediyi alan yerel işadamı Mikhail Uspensky, jetonlarını satmayı planlamadığını söyledi; bunun yerine, onları daha fazla kullanım bulacaktır. Kripto para birimlerinin “cebimde ölü ağırlık olmaması gerektiğini” belirtti.

Rusya, dijital varlık kullanımına ilişkin henüz net düzenlemeler getirmemiş olsa da, yerel avukat Yuri Brisov, “Waves, Rusya’da kesinlikle yasal olarak kullanılabilir.” Dedi. O ve birkaç başka avukat, benzer işlemlerin yakında yerel mevzuat kapsamında yapılandırılabileceğine inanıyor.

Ancak BGP Davaları’nda kıdemli bir avukat olan Denis Durashkin, “yeterli yasal düzenlemelerin ve gerekli organizasyon altyapısının” eksikliğinin büyük kurumsal oyuncuların bu tür işlemlere katılmasını engellediğini iddia etti.

Waves Coin TL Fiyatı / Anlık Veri

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:

Waves coin fiyatı yıl başından bu yana %400’ün üzerinde bir artışla 1 dolar seviyesinden 4 dolar seviyesinin üzerine çıkarak en çok değerlenen kripto paralardan biri oldu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ