• BITCOIN/TL
  2148412,629
  % 1,12
 • ETHEREUM/TL
  117044
  % 1,60
 • RIPPLE/TL
  16.29
  % 1,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12893.27,554
  % 0,62
 • LITECOIN/TL
  2420.31
  % 0,70
 • BNB/TL
  19727.44
  % 1,51
 • EOS/TL
  19.15
  % 3,27
 • TETHER/TL
  32.66
  % 0,31

Rusya Kripto Paralar İle İlgili Kararını Sonbaharda Verecek

Rusya Kripto Paralar İle İlgili Kararını Sonbaharda Verecek

Rusya Maliye Bakanlığı’nın ülkedeki kripto para birimi alım satımının kaderiyle ilgili bir kararı ertelediği bildiriliyor.

Rusya’da Duma’daki Mali Piyasalar Komitesi Duma’nın Başkanı olan Tass’ın verdiği bir rapora göre, Rusya’nın kripto varlıklarını nasıl idare edeceğine dair bir tasarı, muhtemelen bu sonbaharda geçilecek.

Liderler başlangıçta bu ay yasaları çıkarmayı ummuştu.

Interfax tarafından yayınlanan bir rapora göre, ajans nihayetinde kripto para biriminin alım satımını yasallaştırmaya karar verebilir, ancak vatandaşların dijital varlıklarını mal ve hizmetlere harcamasını engelleyebilir.

“Kripto para birimi cinsinden, geriye kalan son soru – kelimenin tam anlamıyla bugün hem Merkez Bankasının hem de FSB’nin katılımıyla bir toplantı yaptık.

Aslında, şimdi kripto para kullanımı ile ilgili net olan bir şey var. Kripto para alım satımı yapmak serbest fakat kripto para ile mal alım satımı yapmak serbest değil (yasal) değildir.”

Aksakov, Rus vatandaşlarının yabancı ülkelerde kripto para birimleri satın alma ve satmalarına izin verileceğini, hatta yerel borsalar ülkede yasallaştırılmamış olsa da işlemeye devam edeceğini söyledi.

Rusya’nın kripto paralara bakışı ABD’nin aksine olumlu olduğu görülüyor. Gelecek dönemlerde Rusya’nın kripto para alanında yapacağı düzenlemeler ile piyasaya aslında katkıda bulunacağı ve gelecek yıllar için kripto para benimsenmesinin önünü açacağı bekleniyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ