• BITCOIN/TL
  2097009,626
  % 0,92
 • ETHEREUM/TL
  102469
  % 3,81
 • RIPPLE/TL
  16.13
  % 2,37
 • BITCOIN CASH/TL
  16841.45,736
  % 7,43
 • LITECOIN/TL
  2573.85
  % 2,52
 • BNB/TL
  18349.49
  % 2,96
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.45
  % 0,17

Rusya Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Onaylayacak

Rusya Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Onaylayacak

Kommersant haber ajansının bu hafta bildirdiğine göre , Rusya Federasyonu’ndaki Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin dolaşımını yasallaştırma ve düzenleme tasarısı 18 Şubat’tan önce onaylanacak .

Hükümetin ve Rusya Merkez Bankası’nın ortak önerisi, BTC ve kripto para birimlerinin dijital finansal varlıklar olarak değil, para birimleri olarak tanınmasını sağlıyor. Bununla birlikte, alım satımının fiat para ve onaylanabilecek diğerleri için geçerli olan aynı kurallara uyması gerekecektir.

Yalnızca tam olarak tanımlanmış kullanıcılar, ulusal bankacılık sistemi ve yetkili aracı şirketler, muhtemelen hükümet tarafından yasallaştırılmış eşler arası (P2P) platformlar aracılığıyla kripto para birimleri ile işlem yapabilecektir.

Rus haber ajansının bildirdiğine göre, tasarıya göre, 600.000 ruble (yaklaşık 8.000 ABD Doları) üzerindeki tüm operasyonlar beyan edilmelidir. Yasal parametreleri karşılamayan benzer miktarlar için yapılan diğer işlemler, Ceza Kanununda belirtildiği gibi ağırlaştırılmış suç olarak kabul edilecektir.

Düzenlemeler BTC Madenciliğini Etkilemeyecek

Kripto paraları yetkisiz yollarla ödeme aracı olarak kabul edenlere para cezası dahil ek yaptırımlar da sağlanıyor. Önerilen düzenlemeler, Bitcoin madenciliğini veya dijital finansal varlıklarla ilgili diğer sorunları etkilemeyecektir.

Birçok kripto borsası, kullanıcıların kişisel bilgilerini veya hareketlerini açıklamadan kripto para birimleri satın almalarına, satmalarına veya saklamalarına izin verir.

Kripto Şirketleri Piyasa Bütünlüğü Koalisyonu Kurmak İçin Birleşti!

Salı günü kripto para birimi alanındaki büyük oyuncular, Crypto Market Integrity Coalition'ı (CMIC) oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Kripto ticareti gözetim ve risk izleme firması Solidus Labs tarafından başlatılan koalisyon, kripto ekosistemini daha güvenli ve daha mantıklı bir şekilde düzenlemeyi amaçlıyor. Yeni kurulan organizasyonda 17 kurucu üye bulunuyor: Coinbase, Circle, Huobi Tech, Anchorage Digital, BitMEX Bitstamp, Solidus Labs, GSR, CrossTower, Securrency, Crypto Compare, Elwood, Global Digital Finance, Crypto UK, Chamber

İlgili İçerik

Tasarı onaylanırsa, neredeyse kesin olduğu gibi, dijital para birimleriyle yapılan işlemlerin gizliliğine izin verilmeyecek. Kullanıcılar, kimliklerini ve aracı kurum tarafından ihtiyaç duyulan diğer tüm verileri sağlamak zorunda kalacaklardır.

Rus hükümeti, operasyonları bankalar ve denetimli dijital platformlar aracılığıyla merkezileştirerek, işlemleri ruble ile kontrol eden Federal Finansal İzleme Servisi’nin (Rosfinmonitoring) “Şeffaf Blok Zinciri” adlı bir sistem aracılığıyla kullanıcıların kimliklerine ve yaptıkları hareketlere tam erişime sahip olacak. veya para birimleri.

Maliye Bakanlığı’nın tahminlerine göre, Rusya’da 26.000 ABD Doları’nın üzerinde para yatırılmış yaklaşık 12 milyon kripto para cüzdanı var.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ