• BITCOIN/TL
  2079335,549
  % -3,96
 • ETHEREUM/TL
  99438
  % -4,69
 • RIPPLE/TL
  15.84
  % -6,75
 • BITCOIN CASH/TL
  15828.29,255
  % -3,12
 • LITECOIN/TL
  2535.37
  % -4,12
 • BNB/TL
  17812.96
  % -5,49
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.37
  % -0,03

Rus’ların Hareketsiz Bitcoin Cüzdanları 18 Aydır Artıyor!

Rus’ların Hareketsiz Bitcoin Cüzdanları 18 Aydır Artıyor!

Kripto para biriminin benimsenmesi söz konusu olduğunda, Rusya, ülkenin dijital para işlemlerini vergilendirmekten büyük fayda sağlayabileceğini gösteren tahminlerle, düzenlemeyle ilgili tartışmanın ön saflarında yer aldı .

Bununla birlikte, Kommersant’ın bir raporuna atıfta bulunan Kommersant’a göre , son veriler, yatırımcıların Rusların kripto cüzdanlarının %60’ına kadarının “uyku” bir durumda olduğunu tahmin etmek yerine kripto para depolamayı tercih ettikleri için vatandaşların piyasada oynamak için acele etmediklerini gösteriyor. 

Piyasa oyuncuları bunu, kripto para birimlerinin uzun vadeli yatırımlar olduğu fikrine bağlıyor, ancak sıkı piyasa düzenlemeleri de dijital varlıklara yapılan yatırımın caydırılmasında rol oynuyor.

Alfacash kripto para borsası yöneticisi Nikita Soshnikov, “uyuyan” Bitcoin cüzdanlarının yüzdesinin bir buçuk yıldır arttığına ve Rusya’nın bu istatistik açısından ilk beş ülke arasında yer aldığına dikkat çekiyor.

Hesapların %80’inde 4 ay boyunca hareket olmadı

MEXC tahminlerine göre, Rus hesaplarının %80’inden fazlasının üzerinde dört ay veya daha uzun bir süre boyunca hiçbir faaliyeti olmadı. Aynı zamanda, bu tür kullanıcıların %68’i yılda en az üç kez hesaplarına giriş yaparak şifrelerini kaybetmedikleri anlamına geliyor.

Borenius Rusya Yönetici Ortağı Andrei Gusev şunları söyledi:

“Onlarda hareket eksikliği, Rusların kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak görmediklerini, ancak onları uzun bir mesafede kendilerini zenginleştirmenin bir yolu olarak görme eğiliminde olduklarını gösteriyor.”

Bu arada, ENCRY Vakfı kurucusu Roman Nekrasov, uzun vadeli kripto para varlıklarını biriktirmeye odaklanan stratejinin son birkaç yılda küresel olarak çekiş kazandığını düşünüyor. 

Nekrasov, birçok Rus’un sözde erken Bitcoin benimseyenler arasında olduğunu düşünüyor. İkincisi, ilk beş yılında sanal para birimine ilgi duymaya başladı ve satma niyeti yoktu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ