• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ripple Yeni Bir Şirketle İşbirliği Yapıyor

Ripple Yeni Bir Şirketle İşbirliği Yapıyor

SendFriend adlı Ödeme şirketi geçenlerde New Jersey’deki yeni servis platformlarının başlatıldığını duyurdu ve bu alanda Ripple ile ortaklık kurduklarını açıkladı. Şirket, diğer para birimlerini en uygun maliyetle Filipin Pezosuna dönüştürmek için bu ortaklığı kurdu. Yeni başlatılan platform, en düşük oranda dolarları Filipin Pezosu’na dönüştürecek.

Şirket, müşterilerine sorunsuz para transferi deneyimi sunmak için xRapid hizmetini kullanmak için Ripple ile işbirliği yaptı. Döviz iletim sürecine likidite sağlamak için, platform XRP’yi kullanacağı açıklandı. Geleneksel bankacılık sisteminden kaçınmak için USD önce XRP’ye sonra da sadece birkaç saniye içerisinde Filipin Pezosu’na (PHP) dönüştürecek.

Para transferinde, yurt dışında kalan milyonlarca Filipinli’nin ücret olarak yaklaşık 45 milyon dolar harcadığı bildiriliyor. Para göndermek, geleneksel sistemleri kullanarak yaklaşık dört iş günü sürüyor.

SendFriend, xRapid ile para gönderme ücretlerinin ve masrafların geleneksel sistemden %65 daha düşük olacağını doğruladı.

SendFriend MIT mezunu olan David Lighton tarafından kuruldu; kendisi Dünya Bankası ile çalışma tecrübesine sahip. Şirket, Filipinli işçilerin ailelerine ve arkadaşlarına para transferinde daha iyi bir alternatif olduğuna inanıyor. SendFriend, Barclay’in Hızlandırıcı Programı tarafından zaten kabul edildi ve Müşterilerinin ilk çözümünü oluşturmak için TechStars tarafından çalıştırıldı.

SendFriend tarafından başlatılan platform, sadece New Jersey Filipinleri için mevcut değil, aynı zamanda OFWS aracılığıyla diğer eyaletlerdeki mobil ve masaüstünden de erişilebilir. Mahindra Finance, Mastercard Foundation ve Barclays gibi sektörün büyük isimlerinden bazıları firmaya yatırım yapmış durumda.

Şirket, uluslararası işlemlerde yurt dışında kalan milyonlarca Filipinli’ye yardım etme vizyonuna sahip olduğu söyleniyor. Ripple ile olan ortaklıkları, vizyonlarını gerçekleştirmelerine dahada yakın olacakları anlamına geliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ