• BITCOIN
  560019,436
  % -5,57
 • ETHEREUM
  38108
  % -4,26
 • RIPPLE
  9.69
  % -8,13
 • BITCOIN CASH
  5305.48,604
  % -9,93
 • LITECOIN
  1774.92
  % -3,60
 • BINANCE COIN
  4312.65
  % -6,33
 • EOS
  40.39
  % -11,92
 • TETHER
  9.51
  % 0,43

Ripple (XRP), Kuzey Afrika Ülkesindeki En Büyük Banka İle Ortaklık Kurdu

Ripple (XRP), Kuzey Afrika Ülkesindeki En Büyük Banka İle Ortaklık Kurdu

Ripple, ABD yönetiminin yalnızca şirket hissesi olarak gördüğü XRP tokenlerinin yasadışı satışı nedeniyle hala SEC ile yargılanırken, Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile bir ortaklık kurduğu duyuruldu. Banka aynı zamanda Kuzey Afrika ülkesindeki en büyük banka olarak biliniyor.

Bugün, Kuzey Afrika ülkesinin en büyük bankası olan National Bank of Egypt (NBE) ile ortaklığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ripple’ın RippleNet küresel ödeme ağı aracılığıyla NBE, Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) Mısır’a yapılan sınır ötesi ödemeleri işlemek için BAE merkezli finansal hizmetler sağlayıcısı LuLu Financial Group’un bir parçası olan LuLu International Exchange ile bağlantı kurdu. “, Buradan resmi Ripple duyurusunu okuyabilirsiniz.

Ripple ve Mısır Ulusal Bankası (NBE), Şubat 2020’de bir ilk anlaşma imzalamıştı. Bu ilk anlaşma, transfer ödemelerini iyileştirmek için Ripple’ın RippleNet adlı kurumsal ödeme sağlayıcıları ağını kullanmayı öngörüyordu.

Mısır gerçekten de önemli bir pazardır ve yalnızca 2020’de 24 milyar dolar havale alan , onu Hindistan, Çin, Meksika ve Filipinler’den sonra dünyanın en büyük beş havale alıcısından biri haline getirmektedir.

ABD’li Banka Wells Fargo’dan Bitcoin Adımı!

Bitcoin'i kucaklayan büyük ABD merkezli banka mevcut ve sayıları artmaya devam ediyor ve bunlara bir yenisi daha eklenecek gibi gözüküyor. Büyük çok uluslu finansal hizmet organizasyonu Wells Fargo'nun yatırım departmanı, kurumsal müşterilerine kripto para birimi ürünleri sunmayı düşünüyor. Üst düzey bir yönetici, yakın tarihli bir röportajda yeniliğin ana hatlarını çizdi ve bitcoin'i "güzel bir çeşitlendirici" olarak adlandırdı

İlgili İçerik

NBE’nin Finansal Kurumlar ve Uluslararası Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hesham Elsafty şunları söyledi:

“Mısır, yurtdışındaki gurbetçi topluluklarından aldığı para transferleri açısından dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer alıyor.

Mısır ekonomisinde işçi dövizlerinin oynadığı önemli rolü göz önünde bulunduran Mısır Ulusal Bankası, bu iş sektörünün altyapısını sürekli olarak geliştirmeyi ve iyileştirmeyi hedefliyor.

NBE’nin Ripple ile ortaklığı, NBE’nin daha düşük maliyetler ve daha hızlı entegrasyon süresiyle daha geniş pazarlarda yeni ittifaklar kurmasını sağlayarak genel verimliliği artırmaya yardımcı olacaktır. Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki havale koridorunu daha da hızlandırmaya yardımcı olacağına inandığımız Ripple ve Lulu ile yeni ortaklığımızı duyurmaktan çok mutluyuz. 

Ripple Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta şunları söyledi:

“Hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderip alma yeteneği, bugün her zamankinden daha önemli bir rol oynuyor.

Ripple, MENA bölgesinin finansal altyapısını güçlendirmek ve Mısır topluluğuna sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sunmak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor. “

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.