• BITCOIN
  377578,647
  % 3,49
 • ETHEREUM
  26595
  % 7,39
 • RIPPLE
  8.61
  % 10,34
 • BITCOIN CASH
  4702.39,570
  % 4,99
 • LITECOIN
  1389.45
  % 5,36
 • BINANCE COIN
  3261.67
  % 6,48
 • EOS
  37.09
  % 6,83
 • TETHER
  8.67
  % 0,17

Ripple (XRP) Fiyatında Önümüzdeki 3 Günde Dalgalanma Olabilir

Ripple (XRP) Fiyatında Önümüzdeki 3 Günde Dalgalanma Olabilir

Ripple ile yakın zamanda yapılan en büyük iş ortaklıklarından biri MoneyGram ile olmuştu. Sınır ötesi para transfer şirketi MoneyGram, Ripple’nin xRapid teknolojisini ve XRP’yi döviz işlemlerini yapmak için kullanmayı tercih etti. Sonuç olarak, şimdi XRP’nin yüzde 60’ına sahip olan Ripple Inc, ayrıca 30 milyon dolar değerinde MoneyGram hisselerine de sahip. Yakın gelecekte 20 milyon dolar değerinde MoneyGram hisse senedi satın alma durumu da var.

Ripple ile işbirliği hakkında konuşan MoneyGram’ın CEO’su ve başkanı Alex Holmes şunları söyledi:

“Ripple’ın xRapid teknolojisi sayesinde, işlemlerimizde devrim yaratma ve küresel likidite yönetimimizi çarpıcı bir şekilde düzenleme potansiyeline sahip olan 7/24 bazında ABD dolarından hedef para birimlerine anında fon devretme olanağına sahip olacağız.”

MoneyGram International Inc hisseleri , Ripple ile olan işbirliğinden sonra yüzde 155’ten fazla değer kazandı. Sınır ötesi para işlemleri yapan dev şirketin yıllık geliri 1.4 milyar doları aştı. Pundits, Ripple ile MoneyGram arasındaki karşılaşmanın blockchain’e yaptığı yatırımın artmasına dikkat çekti. Aynı zamanda, kripto endüstrisinin dışına çıktığını ve genel kullanıma girdiğini gösteriyor.

Ripple (XRP) Fiyatı, G20 Zirvesi Sürecinde Dalgalanabilir

Aslında genel olarak kripto para piyasasında şu sıralar birbirinden farklı gelişmeler oluyor ve değişik fiyatlamalar görülüyor. Olumlu ve olumsuz bir çok açıklama ve gelişmeler yaşanıyor. Şimdi sırada G20 Zirvesi var. 28-29 Haziran tarihlerinde Osaka Japonya’da G20 Zirvesi gerçekleştirilecek. G20 Zirveleri de genelde kripto paraların konuşulmasına sebep oluyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping arasındaki ticaret savaşları mevcut ekonomik risk oluşturduğundan yatırımcıların bir kısmının kriptoya yönelmesine sebep oluyor.

Federal Reserve tarafından uygulanan politika değişikliği, özellikle kripto ve altın olmak üzere diğer finansal varlıkların değerini de olumlu yönde etkiledi.Örneğin, 19 Haziran’da ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını yüzde 2,25-2,5 hedef aralığında tutacaklarını belirtti. Bununla birlikte Bitcoin fiyatları 11.000 dolar’ı aştı ve günde 1.000 dolarlık kazanç elde etti.

Şu an için Bitcoin fiyatındaki dalgalanma alt coinlere fırsat vermiyor fakat Ripple ve Ethereum gibi en büyük kripto para birimleri hakettiği yerlerde değil. Ripple’nin MoneyGram gibi bir devle ortaklık kurmasının pozitif yönde etkileri zamanla görülecektir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.